Švéd Hamrén povede fotbalisty Islandu. Nejdůležitější výzva kariéry, říká

ČTK ČTK
8. 8. 2018 18:22
Švédskou reprezentaci vedl Hamrén sedm let.
Erik Hamrén, trenér švédské fotbalové reprezentace
Erik Hamrén, trenér švédské fotbalové reprezentace | Foto: ČTK

Reykjavík - Novým trenérem islandské fotbalové reprezentace byl jmenován Švéd Erik Hamrén. Jednašedesátiletý kouč, který v minulosti dlouho vedl národní tým své země, podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky.

"Angažování Erika je logickým dalším krokem na naší cestě," uvedl šéf islandského svazu Gudni Bergsson. Hamrén nahradí úspěšného kouče Heimira Hallgrímssona, který s týmem poprvé postoupil na mistrovství světa.

Hamrén v letech 2009 až 2016 trénoval švédskou reprezentaci, kterou dvakrát dovedl na mistrovství Evropy. Předtím koučoval Rosenborg Trondheim, Aalborg nebo AIK Stockholm. Naposledy byl technickým ředitelem v jihoafrickém klubu Mamelodi Sundowns.

"Trénuji na vrcholové úrovni přes 25 let, stál jsem proti mnoha výzvám, ale tohle je možná v mojí kariéře ta nejdůležitější," řekl Hamrén. Jeho asistentem bude Freyr Alexandersson, který je zároveň trenérem ženské reprezentace Islandu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy