Fotbalistky Slavie zakončily Ligu mistryň domácí remízou s Wolfsburgem

28. 3. 2018 20:08
Slavia Praha alespoň zčásti odčinila debakl, který schytala v rámci prvního čtvrtfinálového zápasu s Wolfsburgem. V domácí odvetě remizovala 1:1.
Liga mistryň: Slavia Praha vs. Wolfsburg
Liga mistryň: Slavia Praha vs. Wolfsburg | Foto: ČTK

Praha - Fotbalistky Slavie se rozloučily s Ligou mistryň cennou domácí remízou 1:1 s dvojnásobným šampionem soutěže Wolfsburgem. Po úvodní prohře v Německu 0:5 jim to na postup do semifinále nestačilo. Čtvrtfinálovou účastí alespoň vyrovnaly české maximum v nejprestižnější evropské soutěži.

"Venku jsme nepodali dobrý výkon, ale dnes jsme si napravili reputaci. Viděli jsme vynikající tým Wolfsburgu, kterému jsme byli vyrovnaným soupeřem. Holky si sáhly na dno a tak to má být," řekl trenér Pavel Medynský České televizi. "Výhra je výhra, ale i tenhle výsledek se počítá," dodal.

Pražanky si do odvety přivezly velkou ztrátu a o postupujícím bylo v podstatě jasno. České šampionky ale překvapily a ve 30. minutě šly do vedení po hezké střele Petry Divišové o tyč.

"Každý gól proti takovému soupeři je skvělý. Tenhle výsledek je takové poděkování za celou naši odvedenou práci. Wolfsburg je složený z opravdu kvalitních hráček," prohlásila Divišová.

Wolfsburg dosud v Lize mistryň prohrál jen tři ze 46 duelů a ani v Praze nechtěl odejít poražen. Místo snahy Slavie o další zdramatizování čtvrtfinále tak přišel tlak Němek. Ještě v první půli byla blízko vyrovnání Zsanett Jakabfiová, která v jasné šanci trefila jen břevno.

V 68. minutě ale předvedla parádu střídající Alexandra Poppová. Dvojnásobná nejlepší hráčka Německa si přehodila míč přes obránkyni a připravila šanci pro Ewu Pajerovou, která srovnala. Slávistkám pak docházely síly a už spíše jen bránily remízu. Mohla je o ni připravit Anna-Lena Stolzeová, ale hlavou trefila jen tyč.

Odveta čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Wolfsburg 1:1 (1:0)

Branky: 30. Divišová - 68. Pajerová. Rozhodčí: Lehtovaaraová (Fin.). První zápas: 0:5, postoupil Wolfsburg. Diváci: 1712.

Sestava Slavie: Votíková - Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Divišová (55. Pěničková), Svitková, Krejčiříková, Jessenová (88. Necidová) - Szewieczková (69. Dědinová) - Kožárová. Trenér: Medynský.