Fotbalistky Slavie porazily Perm, čtvrtfinále Ligy mistrů je blízko

12. 11. 2015 20:57
Hráčky Slavie udělali první krok k postupu do čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň, když doma porazily doma v Edenu porazily ruského šampiona a finalistu soutěže z roku 2009 z Permu 2:1.
Radost fotbalistek Slavie.
Radost fotbalistek Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalistkám Slavie vyšel úvodní zápas osmifinále Ligy mistryň se Zvezdou Perm. Pražanky dnes doma v Edenu porazily ruského šampiona a finalistu soutěže z roku 2009 a výhrou 2:1 si vytvořily solidní pozici pro odvetu, která se hraje za týden na půdě soupeřek.

Slávistkám, které už postupem do osmifinále dosáhly historického úspěchu, vyšel úvod utkání. Bartovičová našla v páté minutě na pravé straně Divišovou, která křížnou střelou na vzdálenější tyč otevřela skóre.

Pražanky se ale z vedení radovaly jen necelou čtvrthodinu. Kiročkinová našla na hranici vápna útočnici Nahiovou, která mířila pod břevno. Gólmanka Votíková se sice po míči natahovala, vyrazit ho ale nedokázala.

Do druhé půle vstoupily slávistky náporem a brzy se dočkaly vítězného gólu. Dvě šance ještě hostující hráčky přečkaly, ale v 54. minutě už necelé dva tisíce diváků v Eden slavily. Na centr Svitkové z rohového kopu si naskočila Necidová a uklidila míč do sítě. Perm v závěru mohl srovnat, ale branka kvůli ofsajdu neplatila.