Fotbalisté Komor přišli o všechny gólmany. Záskok z obrany na Kamerun nestačil

24. 1. 2022 22:13
Fotbalisté Komor byli v osmifinále afrického Poháru národů oslabení. Před zápase přišli o všechny brankáře a chytat musel obránce.
Chaker Alhadhur (Komory).
Chaker Alhadhur (Komory). | Foto: Reuters

V brance fotbalistů Komor musel v osmifinále afrického Poháru národů proti domácímu Kamerunu nastoupit obránce Chaker Alhadhur. Porážce 1:2 ale nezabránil, Kamerunci ve čtvrtfinále narazí na Gambii. 150. tým v žebříčku FIFA zdolal Guineu 1:0 gólem Musy Barrowa.

Dva brankáři Komor chyběli kvůli pozitivnímu testu na covid-19 z minulého týdne a jednoho nepustilo do hry zranění.

Kvůli nákaze covidem nebyl na lavičce Komor ani trenér Amir Abdou. Podle pravidel turnaje musí tým nastoupit k utkání, pokud má k dispozici alespoň 11 fotbalistů.

Tým chtěl do zápasu nasadit gólmana Aliho Ahamadu, jenž měl naposledy negativní výsledek testu. Africká konfederace CAF však žádost zamítla s tím, že každý hráč v karanténě musí počkat pět dnů, než mu bude dovoleno znovu hrát.

Další komplikace pro outsidera přišla už v sedmé minutě, kdy byl vyloučen kapitán Abdou.

Třicetiletý levý bek Alhadhur si v neobvyklé roli odbyl premiéru. Hráč druholigového francouzského Ajaccia v Yaoundé předvedl několik výtečných zákroků a překonali ho pouze Karl Toko Ekambi ve 29. minutě a Vincent Aboubakar v 70. minutě. Za 11 minut snížil M'Changama výstavní ranou z přímého kopu, komorský tým už ale na senzační vyrovnání nedosáhl.