Coufal neproměnil tutovou šanci, West Ham ale tři body bral. A je v nejlepší čtyřce

15. 2. 2021 21:08
Fotbalisté West Hamu v anglické lize porazili 3:0 poslední Sheffield United. V tabulce "Kladivářům", za které odehráli celý zápas čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, patří páté místo. Od Chelsea na čtvrté pozici zaručující start v Lize mistrů je však dělí jen skóre.
Vladimír Coufal v utkání proti Sheffieldu
Vladimír Coufal v utkání proti Sheffieldu | Foto: Reuters

Vítězství West Hamu zajistili Declan Rice z penalty, Issa Diop a Ryan Fredericks. Další gól domácích mohl přidat Coufal, který šel v 73. minutě sám na brankáře, ale Aaron Ramsdale si s jeho pokusem poradil a český obránce tak na první zásah v Premier League stále čeká.

Chelsea o čtvrtém vítězství za sebou rozhodla už v prvním poločase, kdy se prosadili Olivier Giroud a Timo Werner, který si připsal první ligový gól od 7. listopadu. "Blues" se posunuli na čtvrté místo tabulky o skóre před West Ham a oba londýnské celky přeskočily obhájce titulu Liverpool, který na ně po sérii tří porážek na šestém místě ztrácí dva body.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo: West Ham United - Sheffield United 3:0 (41. Rice z pen., 58. Diop, 90.+6 Fredericks), Chelsea - Newcastle 2:0 (31. Giroud, 39. Werner).

1. Manchester City 23 16 5 2 46:14 53
2. Manchester United 24 13 7 4 50:31 46
3. Leicester 24 14 4 6 42:26 46
4. Chelsea 24 12 6 6 40:24 42
5. West Ham United 24 12 6 6 37:28 42
6. Liverpool 24 11 7 6 45:32 40
7. Everton 22 11 4 7 34:30 37
8. Aston Villa 22 11 3 8 36:24 36