Fotbalisté Verony poprvé v lize ztratili body, prohráli v Parmě. Atalanta má rekord

4. 10. 2020 17:23
Fotbalisté Verony poprvé v nové sezoně italské ligy ztratili body. Porážce 0:1 v Parmě nezabránil ani český záložník Antonín Barák, který odehrál 58 minut.
Sam Lammers z Atalanty slaví pátý gól do sítě Cagliari
Sam Lammers z Atalanty slaví pátý gól do sítě Cagliari | Foto: Reuters

O výsledku utkání Parma - Verona rozhodla už první minuta. Jasmin Kurtič si naběhl na centr Yanna Karamoha a po 24 vteřinách zakončil do odkryté brány. Parma uspěla proti Veroně po čtyřech zápasech a připsala si první body v sezoně.

Bergamo nastřílelo i ve třetím utkání alespoň čtyři góly a po výhře 5:2 nad Cagliari zůstává s devíti body stoprocentní. Dát 13 branek v úvodních třech ligových duelech se v Serii A naposledy povedlo AC Milán v sezoně 1972/73.

Bergamo rozhodlo o zisku dalších tří bodů také už v prvním poločase, který ovládlo 4:1. V dresu Cagliari se prosadil při debutu v klubu bývalý dlouholetý stoper Atlética Madrid Diego Godín.

Na vysokém vítězství čtvrtfinalisty uplynulého ročníku Ligy mistrů se podílelo pět střelců včetně Alejandra Gómeze. Kapitán Atalanty se tak dostal s čtyřmi trefami do čela tabulky střelců Serie A.

Poprvé v sezoně ztratil také Inter Milán, který remizoval 1:1 na hřišti Lazia Řím. "Nerrazurri" sice poslal do vedení v 30. minutě Lautaro Martínez, po změně stran ale srovnal hlavou Sergej Milinkovič-Savič. Lazio dohrávalo od 69. minutě bez vyloučeného kanonýra Cira Immobileho, který dostal červenou kartu za nesportovní chování, stejně jako v závěru na druhé straně Stefano Sensi.

Italská fotbalová liga - 3. kolo: Bergamo - Cagliari 5:2 (7. Muriel, 29. Gómez, 37. Pašalič, 42. Zapata, 81. Lammers - 24. Godín, 52. Joao Pedro), Benevento - Boloňa 1:0 (66. Lapadula), Lazio Řím - Inter Milán 1:1 (55. Milinkovič-Savič - 30. Martínez), Parma - Hellas Verona 1:0 (1. Kurtič).

1. Bergamo 3 3 0 0 13:5 9
2. Sassuolo 3 2 1 0 9:3 7
3. Inter Milán 3 2 1 0 10:6 7
4. Neapol 2 2 0 0 8:0 6
5. AC Milán 2 2 0 0 4:0 6
6. Hellas Verona 3 2 0 1 4:1 6
7. Benevento 3 2 0 1 6:7 6
8. Juventus Turín 2 1 1 0 5:2 4