Fotbalisté Vaclík a Suchý slaví švýcarský titul s Basilejí

30. 4. 2016 22:09
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík | Foto: Reuters

Basilej - Fotbalisté Basileje s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým získali sedmý švýcarský titul v řadě. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra 2:1 nad Sionem, za který 63 minut odehrál záložník Martin Zeman. Celkově 19. mistrovskou trofej Basilej slaví pět kol před koncem ligy, na druhé Young Boys Bern má náskok nedostižných 16 bodů. Kromě toho si titulem zajistila také účast v základní skupině Ligy mistrů.

V 22. minutě fauloval Bjarnasona ve vápně Ndoye a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Delgado, jenž se prosadil podeváté v sezoně. Také u druhého gólu Basileje byl islandský reprezentant Bjarnason, v 67. minutě sám skóroval a pojistil tříbodový zisk domácích. V nastavení pouze zkorigoval stav Salatič.

Suchý získal s Basilejí třetí mistrovský titul, Vaclík, který k triumfu dopomohl 11 čistými konty, se švýcarským týmem slaví podruhé. Těsně před zápasem navíc klub na svém twitteru informoval, že sedmadvacetiletý brankář prodloužil s Basilejí smlouvu do roku 2021.