Fotbalisté USA na úvod Zlatého poháru poprvé ztratili. S Panamou jen remizovali

9. 7. 2017 11:09
Američtí fotbalisté poprvé v historii šampionátu Severní a Střední Ameriky nezvládli vítězné úvodní utkání. Proti Panamě sice vedli 1:0, ale soupeř dokázal ve druhé půli vyrovnat.
Dax McCarty (vlevo) v souboji o míč s panamským Ismaelem Diazem
Dax McCarty (vlevo) v souboji o míč s panamským Ismaelem Diazem | Foto: Reuters

Nashville - Zklamáním začal pro fotbalisty USA šampionát Severní a Střední Ameriky na domácí půdě. V utkání s Panamou na úvod Zlatého poháru jen remizovali 1:1.

Do vedení je poslal v 50. minutě anglický rodák Dom Dwyer. Šestadvacetiletý útočník, který získal americké občanství teprve v březnu, skóroval i ve druhém zápase za reprezentaci USA. Na jeho gól odpověděl za deset minut Miguel Camargo.

"Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli. Ale máme na čem stavět. Podmínky byly hodně náročné," řekl Dwyer po utkání v Nashvillu, kde panovalo velké vedro.

Američané nedokázali vyhrát úvodní zápas na Zlatém poháru poprvé v historii, v předchozích 13 případech vždy slavili vítězství. V dalším utkání je čeká Martinik, který v sobotu porazil Nikaraguu 2:0.