Tottenham podlehl v anglické lize Aston Ville a má nejhorší sérii od roku 1988

Aktualizováno 1. 1. 2023 19:42
Fotbalisté Chelsea remizovali v 18. kole anglické ligy na hřišti nováčka Nottinghamu Forest 1:1. "Blues" nevyhráli šesté z posledních sedmi ligových kol a jsou osmí. Tottenham podlehl doma Aston Ville 0:2 a nezvítězil ve třech z minulých čtyř ligových duelů.
Emiliano Buendía slaví gól Aston Villy v anglické lize proti Tottenhamu.
Emiliano Buendía slaví gól Aston Villy v anglické lize proti Tottenhamu. | Foto: Reuters

Chelsea se ujala vedení v 16. minutě zásluhou Sterlinga, jenže po více než hodině hry srovnal Aurier. Nottinghamu patří první sestupová příčka, West Ham s českými reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem je však před ním pouze díky lepšímu skóre.

Aston Villa rozhodla o vítězství po změně stran. V 50. minutě otevřel skóre Buendía a v 73. minutě stanovil konečný výsledek Douglas Luiz. Svěřenci trenéra Conteho inkasovali minimálně dva góly v každém z posledních sedmi ligových zápasů. Je to jejich nejhorší série od listopadu 1988, kdy se jim to stalo dokonce osmkrát v řadě.

Tottenham zůstal pátý. Naopak celek z Birminghamu zvítězil potřetí z posledních čtyř kol a upevnil si 12. místo.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Tottenham - Aston Villa 0:2 (50. Buendía, 73. Douglas Luiz), Nottingham - Chelsea 1:1 (63. Aurier - 16. Sterling).

1. Arsenal 16 14 1 1 40:14 43
2. Manchester City 16 11 3 2 44:16 36
3. Newcastle 17 9 7 1 32:11 34
4. Manchester United 16 10 2 4 24:20 32
5. Tottenham 17 9 3 5 33:25 30
6. Liverpool 16 8 4 4 33:19 28
7. Fulham 17 7 4 6 29:27 25
8. Chelsea 16 7 4 5 20:18 25