Slovácko a Opava nedopustily překvapení. MOL Cup zná první osmifinalisty

24. 9. 2019 18:17
Fotbalisté Slovácka ve 3. kole domácího poháru zvítězili na hřišti třetiligového Benešova 3:1. Do osmifinále MOL Cupu postoupil i poslední tým nejvyšší soutěže Opava po venkovní výhře 1:0 nad druholigovým Sokolovem.
Radost fotbalistů Slovácka.
Radost fotbalistů Slovácka. | Foto: Milan Kammermayer

Slovácko v Benešově nezačalo dobře a od 35. minuty prohrávalo po trefě Engelmanna. Ještě před pauzou vyrovnal Petržela, který krátce po inkasované brance vystřídal Vasiljeva.

Druhý poločas už patřil favoritovi z Uherského Hradiště. V 53. minutě otočil skóre Kalabiška, kapitán hostů Daníček pak sice z penalty nepřekonal brankáře Tetoura, ale v 74. minutě přece jenom přidal pojistku Slovácka vlastním gólem Vosáhlo.

Opavští nastoupili na hřišti Sokolova bez opor Schaffartzika, Zavadila a kapitána Žídka, které trenér šetřil, a chybělo i několik zraněných hráčů. Vyrovnaný duel rozhodl v 56. minutě osmnáctiletý záložník Ščudla, jenž hlavou zužitkoval Mondekův centr. Domácí mohli srovnat v nastavení, ale Červenka ve velké šanci minul branku.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cup:

Benešov - 1. FC Slovácko 1:3 (1:1)

Branky: 35. Engelmann - 42. Petržela, 52. Kalabiška, 74. vlastní Vosáhlo. Rozhodčí: Orel - Blažej, Myška.

Sestava Slovácka: Porcal - Reinberk, Hofmann, Krejčí, Vasiljev (37. Petržela) - Tischler (46. Havlík), Daníček - Sadílek, Hellebrand, Kalabiška - Zajíc (67. Šašinka). Trenér: Svědík.

Sokolov - SFC Opava 0:1 (0:0)

Branka: 56. Ščudla. Rozhodčí: Cihlář - Koval, Flimmel.

Sestava Opavy: Fendrich - Musila, Helebrand, Svozil, Hrabina (36. Řezníček) - Mondek (87. Darmovzal), Jursa, Souček, Ščudla (64. Manzia) - Šulc, Dedič. Trenér: Kopecký.