Slavia v domácím poháru vyhrála na půdě třetiligové Chrudimi

28. 9. 2016 18:02
Slávisté ve čtyřech zápasech od příchodu kouče Šilhavého třikrát vyhráli a jednou remizovali. Tentokrát ve 3. kole domácího poháru MOL Cupu přehráli třetiligovou Chrudim.
Antonín Barák, střelec prvního gólu Slavie.
Antonín Barák, střelec prvního gólu Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Chrudim - Fotbalisté Slavie vstoupili do domácího poháru MOL Cupu výhrou 3:1 ve 3. kole na půdě třetiligové Chrudimi. Vítězný gól Pražanů, kteří v neděli triumfovali v derby na Spartě 2:0, vstřelil v 72. minutě z penalty Jaroslav Mihalík.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý udělal oproti derby pět změn v základní sestavě. Do zahajovací jedenáctky se vrátila i letní posila Gino van Kessel a právě po jeho sraženém centru se v poslední minutě první půle prosadil střelou zpoza vápna Antonín Barák.

Dvanáctý celek třetí ligy po pauze překvapivě srovnal. V 68. minutě fauloval Josef Hušbauer a Lukáš Kopecký z penalty nezaváhal. O dvě minuty později však dostal domácí Sebastien Langr po druhém napomínání červenou kartu a za další dvě minuty poslal Slavii opět do vedení z pokutového kopu za ruku Mihalík.

Výhru pátého celku první ligy pak v 90. minutě zpečetil střídající nizozemský útočník Mick van Buren, jenž se dočkal první soutěžní trefy v červenobílém dresu. Slávisté tak ve čtyřech zápasech od příchodu kouče Šilhavého třikrát vyhráli a jednou remizovali.

3. kolo českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

Chrudim - Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 68. Kopecký z pen. - 45. Barák, 72. Mihalík z pen., 90. Van Buren. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Arnošt. ČK: 70. Langr (Chrudim).

Sestava Slavie: Pavlenka - Mikula, Frydrych, Ngadeu, Bořil - Ščuk - Van Kessel (60. Hušbauer), Barák, Zmrhal, Mihalík (77. Švento) - Mešanovič (87. Van Buren). Trenér: Šilhavý.