Fotbalisté Slavie si zastříleli, Dukla poprvé prohrála

10. 7. 2015 21:58
Slávisté mají zatím v přípravě důvody k úsměvům.
Slávisté mají zatím v přípravě důvody k úsměvům. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté pražské Slavie ve třetím utkání na soustředění v Rakousku rozstříleli Wattens z regionální ligy 8:0 a po dvou remízách 1:1 si na kempu připsali úvodní výhru.

Naopak první porážku v přípravě utrpěla Dukla, která podlehla rakouskému Mattersburgu nečekaně vysoko 1:4.

Slavia v přípravě září

Přestože nový trenér Slavie Dušan Uhrin mladší nechal odpočívat některé opory, Pražané proti týmu z nižší soutěže dominovali. Hattrickem se blýskl senegalský útočník Dame Diop, dvakrát se trefil mladík Souček.

Slavia z dosavadních osmi zápasů letní přípravy prohrála jen jediný, soustředění v Rakousku uzavře nedělním soubojem s ruskou Ufou.

Dukla vyhrála všech pět předchozích přípravných utkání, naposledy dokonce nečekaně zvítězila 5:3 ve Skotsku nad mistrovským Celticem Glasgow, ale v dnešním úvodním duelu rakouského soustředění se jí nedařilo.

Dukla selhala v obraně

Nováček rakouské ligy využil chyb v obraně Pražanů a nastřílel čtyři góly. Za Duklu se trefil pouze v 79. minutě za stavu 0:3 ve skluzu konžský útočník Manzia.

"Pro nás to bylo velmi prospěšné utkání, které nás po Celticu dostalo zpět na zem. Úvod utkání špatný nebyl, byli jsme aktivnější a nebezpečnější, ale udělali jsme obrovskou chybu, ze které se soupeř dostal do vedení," řekl pro klubový web trenér Dukly Luboš Kozel.

"Pak jsme měli šanci na vyrovnání, ale neproměnili jsme ji a vzápětí se dostal soupeř na dvougólový rozdíl. Druhý poločas byl Mattersburg sebevědomý, hrál, co chtěl a těžil z našich chyb v rozehrávce. Zaslouženě vyhrál," dodal.

Moravské celky neprohrály

Olomouc si po debaklu 1:6 od mistrovského Trenčína spravila chuť a jiný slovenský tým Myjavu rozstřílela vysoko 5:1. Jeden gól si za nováčka české nejvyšší soutěže připsala i nová posila Pavel Moulis.

Brno v Rakousku remizovalo s devátým týmem uplynulé sezony tamní ligy Admirou Wacker Mödling bez branek. První půle patřila soupeři, Zbrojovka po změně stran přidala, ale gólu se nedočkala.

Přípravné fotbalové utkání v Jenbachu:

Wattens - Slavia Praha 0:8 (0:6)
Branky: 16., 18. a 58. Diop, 22. a 45. Souček, 21. Voltr, 33. Bazal, 76. M. Červenka.

Sestava Slavie: Hrubeš (46. Řehák) - Mikula, Bílek, Deli, M. Dostál - M. Vukadinovič, Baéz, Souček, Bazal - Voltr (46. M. Červenka), Diop. Trenér: Uhrin ml.

Dukla Praha - Mattersburg 1:4 (0:2)
Branky: 79. Manzia - 14. Sprangler, 25. Onisiwo, 60. Höller, 85. Sánchez.

Sestava Dukly: Rada - Miloševič (80. Vrzal), Jeřábek (46. Hlinka), Štetina, Matěj Hanousek (80. Jurendič) - Považanec (60. Gedeon), Marek Hanousek (80. Koval), Čajič (46. Daniel Tetour) - Néstor (60. Berger), Krmenčík (60. Manzia), Přikryl (60. Mareš). Trenér: Kozel.

Myjava - Olomouc 1:5 (0:2)
Branky: 61. Pekár - 4. Cana, 45. vlastní Banovič, 57. Moulis, 81. Plšek, 88. Ordoš.

Sestava Olomouce: Buchta - Hála (77. Štěpán), Rajnoch (46. Šindelář), Svozil, Hýbl (77. Zahradníček) - Moulis (77. Navrátil), Plšek, Cana (46. Ordoš), Petr (46. Houska), Falta (77. Vepřek) - Halenár. Trenér: Kalvoda.

Admira Wacker - Zbrojovka Brno 0:0

Sestava Brna: Melichárek - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Lacko - Vávra, Zavadil, Zoubele, Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.