Fotbalisté Slavie i Dukly nastříleli v přípravě čtyři góly

Aktualizováno 1. 7. 2015 21:59
Fotbalisté pražské Slavie a Dukly nastříleli v dnešních zápasech letní přípravy čtyři góly a po nerozhodném prvním poločase zvítězili nad svými ligovými soupeři shodně 4:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Fotbalisté pražské Slavie a Dukly nastříleli ve středečních zápasech letní přípravy čtyři góly a po nerozhodném prvním poločase zvítězili nad svými ligovými soupeři shodně 4:1.

Červenobílí v Praze na Xaverově porazili Jihlavu a Dukla vyhrála v Modré u Děčína nad Teplicemi. V podvečer triumfovali také nad Bohemians 1905 v Ďolíčku 1:0.

Sešívaní rozhodli během patnácti minut

Slavia rozhodla o vítězství třemi brankami mezi 64. a 69. minutou. Celý zápas odehrál navrátilec Tomáš Jablonský, v závěru se dostal na hřiště také slovenský útočník Dávid Škutka, který se vrátil z hostování v Podbrezové.

Jihlava vysokou porážkou potvrdila výsledkově hrubě nepovedený úvod přípravy. Vysočina v minulých dnech utrpěla debakly 0:6 se Slovanem Bratislava a 1:6 s Duklou, jedinou výhru si připsala proti nováčkovi I. A třídy Žebětínu (9:2).

"Další nepříznivý výsledek nás samozřejmě velice mrzí, protože je nám jasné, že veřejnost sleduje i přípravné duely. Rád bych ale zdůraznil, že v přípravě nepředstavují výsledky nejdůležitější faktor. Zápasy v sezoně a v přípravě jsou úplně něco jiného," řekl pro jihlavské internetové stránky trenér Luděk Klusáček.

"Opět jsme inkasovali více branek, což má svoji příčinu. Jednoduše máme v sestavě větší počet slabších fotbalistů než naši soupeři. Je to daň za množství hráčů, které zkoušíme," dodal.

Slávisté zvládli i vršovické derby

Slavia vyhrála i druhý dnešní zápas. Trenér Dušan Uhrin postavil odlišnou sestavu a ta zvítězila v Ďolíčku ve vršovickém derby 1:0 nad domácími Bohemians 1905. Rozhodl netradiční střelec stoper Marek Kodr. "Klokani" testovali tři zahraniční hráče - Uruguayce Alejandra Acostu, Chorvata Tomislava Havojiče a Srba Danijela Morariju.

Naopak dobrou formu potvrdila Dukla, která rovněž zásluhou tří branek v druhé půli porazila Teplice. Pražský klub zvítězil i ve čtvrtém přípravném utkání, naopak Severočeši podruhé za sebou prohráli.

Oba týmy nastoupily s černými páskami a držely minutu ticha k uctění památky v pondělí zesnulé legendy Dukly Josefa Masopusta.

Výsledek otáčela i Příbram

Tři ligové celky otočily nepříznivé skóre 0:1 proti soupeřům z druhé nejvyšší soutěže. Liberec porazil Varnsdorf 2:1, Příbram zdolala Táborsko 4:2 a Slovácko ještě o gól vyšším poměrem vyhrálo nad Karvinou. Gólem se blýskli testovaní hráči Francis Koné z Toga a Slovák Roman Sabler.

Ostrava díky dvěma povedeným střelám do horního rohu v podání Kukece a Helešice zvítězila 2:1 nad Wiener Neustadtem, který sestoupil z rakouské ligy. Nováček nejvyšší soutěže Zlín vyhrál nad slovenským druholigovým Sencem 1:0.

Přípravná fotbalová utkání:

FK Teplice - Dukla Praha 1:4 (1:1)

Branky: 33. Bratanovič - 24. Jakub Mareš, 50. Beauguel, 74. Marek Hanousek, 86. Berger.

Teplice: Grigar - Drame (85. Lüftner), Matula, Hošek, Krob - Hora (41. Vondrášek), Breite, Táborský (60. Ljevakovič), Balázs (60. Novotný) - Bratanovič (60. Kapolongo), Potočný (60. Vachoušek). Trenér: Vavruška.

Dukla - I. poločas: Chudý - Miloševič, Štetina, Hlinka, Vrzal - Daniel Tetour, Čajič, Považanec - Néstor, Manzia, Jakub Mareš.
II. poločas:
Chudý - Kluk, Jeřábek, Hlinka, Jurendič - Marek Hanousek, Miloševič (65. Gedeon), Koval - Manzia (65. Berger), Beauguel, Čajič (65. Krmenčík). Trenér: Kozel.

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (1:1)

Branky: 24. Červenka, 64. Baéz, 66. Bazal, 69. Piták - 32. Batioja.

Slavia: Rakovan - Mikula, Latka, Deli (80. Kodr), Jablonský - Fotr (60. Diop), Baéz (73. Souček), R. Hrubý, Bazal - Piták - M. Červenka (77. Škutka). Trenér: Uhrin ml.

Jihlava - I. poločas: Štěpanovský - Addo, Kryštůfek, J. Krejčí, Sladký - Demeter, Opluštil - Batioja, Přeučil, Kukol - Klíma.
II. poločas: Štěpanovský - Addo, Pedro, Tlustý, Sladký - Marek, Opluštil (58. Dvořák) - Fulnek, Nerad, Klusák - Klíma (58. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 72. Kodr.

Bohemians: Zlámal (46. Dočekal) - Hašek (56. Pauschek), Škerle (46. Žaloudek), Šmíd, Morariju (56. Šírl) - M. Vukadinovič (56. Bartek), Jirásek (46. Hubínek), Jindřišek (46. M. Jarolím), Havojič (56. Čížek) - Acosta (73. Blecha) - Schick (56. Moravec). Trenér: Pivarník.

Slavia: Hrubeš - Michal Švec I., Kodr, Bílek, Fialka (22. Mysliveček) - Prošek (74. Peterka), Boudjemaa (83. R. Hrubý), Souček, M. Dostál - Škutka (66. M. Červenka), Diop. Trenér: Uhrin ml.

Wiener Neustadt - Baník Ostrava 1:2 (1:1)

Branky: 39. Takougnadi - 14. Kukec, 82. Helešic.

Sestava Ostravy: Šrom - Byrtus (46. Vengřinek), Frydrych, Kaša, Holzer - Šichor, Foltyn (46. Matěj) - Kukec (60. Mišák), Narh, Mondek (68. Helešic) - Alispahič (60. De Azevedo). Trenér: Korytář.

Slovan Liberec - FK Varnsdorf 2:1 (0:1)

Branky: 52. Bakoš, 70. Pimpara - 2. Jurča.

Sestava Liberce - I. poločas: Lukáč - Mudra, Pokorný, Hovorka, Fleišman - Soungole, Pavelka - Hadaščok, Folprecht, Sus - Luckassen.
II. poločas: Lukáč - Coufal, Pimpara, Karišik, Bartošák - Sackey, Soungole (65. Bong) - Delarge, Šural, Ndiaye - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

ŠK Senec - Fastav Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 44. Višněvský.

Sestava Zlína - I. poločas: Adamuška - Pazdera, Jugas, Hájek, Benčík - Višněvský, Janíček, Motal, Castanier - Železník, Poznar.
II. poločas: S. Dostál - Blanař, Malý, Hubáček, Matějov - Kopečný, Hlobil, Janíček, Bartolomeu - Š. Červenka, Jordan. Trenér: Páník.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 5:2 (1:1)

Branky: 31. Sabler, 51. Kalouda, 70. Koné, 80. Galuška, 88. Havlík - 17. Puchel, 66. Duda.

Sestava Slovácka - I. poločas: Daněk - Reinberk, Simerský, Hofmann, Prajza - Šumulikoski - Hlúpik, Valenta, Sadílek, Civič - Sabler.
Heča - Kuncl, Simerský, Hofmann, Jeleček - Daníček - Galuška, Kalouda, Havlík, Kerbr - Koné. Trenér: Habanec.

MAS Táborsko - 1. FK Příbram 2:4 (1:0)

Branky Příbrami: 51. z pen. a 83. Fillo, 82. a 88. Barák.

Sestava Příbrami - I. poločas: Hruška - Rys, Tregler, Hájovský, Divíšek - Hnaníček - Štípek, Pilík, Suchan, Jan Blažek (15. Končal) - Rezek.
II. poločas: Kočí - Rys, Hájovský, Tregler, Divíšek - Jiří Mareš, Krameš, Januška, Barák, Končal - Fillo. Trenér: Tobiáš.