Fotbalisté Slavie dostanou další pokutu. Plzeň je opět první

Aktualizováno 1. 9. 2013 21:00
Fotbalisté pražské Slavie musejí po porážce 1:2 v Jihlavě zaplatit do klubové pokladny dalších půl milionu korun. | Foto: ČTK

Jihlava - Fotbalisté Slavie budou muset vedení klubu zaplatit další půlmilionovou pokutu. V zápase 7. kola Gambrinus ligy totiž prohráli v Jihlavě 1:2, přestože ještě 20 minut před koncem zápasu vedli 1:0.

Vedení klubu po potupné porážce 0:7 od Teplic před dvěma týdny udělilo celému týmu milionovou pokutu a vyhlásilo, že Slavia musí v nadcházejících třech duelech na hřištích soupeře vyhrát, aby se vyhlo další pokutě.

Zatímco v lize se Znojmem i v poháru v Chomutově vyhrála, v Jihlavě to nedokázala, a tak se hráči opět musejí složit na pokutu.

Jihlava se díky druhé výhře v sezoně posunula v tabulce na osmou příčku, Slavia klesla na 12. místo.

Plzeň těsně uhájila první místo

I v dalších třech zápasech se radovaly domácí týmy. Obhájci titulu z Plzně porazili na svém hřišti Olomouc 3:2 a vrátili se do čela tabulky o skóre (o jeden vstřelený gól víc) před Spartu.

Viktoria vedla už po devíti minutách 2:0, Sigma však dvakrát dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se jí však už nepodařilo.

Mladá Boleslav doma porazila Teplice 1:0 a připravila jim první ligovou porážku v této sezoně. Posunula se tak na pátou příčku a na svého soupeře ztrácí už jen dva body.

Bohemians 1905 pak v souboji ligových nováčků porazili Znojmo 2:0. Po druhé výhře v sezoně se posunuli na jedenáctou příčku, naopak Znojmo jako jediný tým v lize stále nevyhrálo a zůstává poslední.

Viktoria dala nejrychlejší gól

Plzeň měla naopak bleskový nástup a Daniel Kolář dal po 52 sekundách nejrychlejší gól sezony. Už v deváté minutě přidal parádní střelou druhý gól Rajtoral.

Po změně stran Šindelář snížil, ale Hejda vrátil mistrovi dvoubrankový náskok.

Sigma nesložila zbraně, Doležalova střela ji vrátila do hry, ale domácí už si dvanácté vítězství ze třinácti posledních soutěžních zápasů nedali vzít.

Teplice prohrály, i když byly lepší

Teplice dnes ztratily v Mladé Boleslavi ligovou neporazitelnost. Nejlépe střílející tým ligy měl i tentokrát spoustu šancí, ale skvělého brankáře Millera nepřekonal. Naopak už ve 4. minutě inkasoval po střele Fabiána.

Oba trenéři se však po utkání shodli, že prohrálo lepší mužstvo.

Tepličtí tak během týdne prohráli už podruhé, ve středu se v poháru museli sklonit před druholigovým Varnsdorfem, kde je shodou okolností na hostování pět mladoboleslavských hráčů.

Petrouš: Sudí pískat penaltu nemusel

Slavia sice v Jihlavě ještě šestnáct minut před koncem vedla 1:0 gólem Škutky, ale pak Vaculík z penalty vyrovnal a Kopic přidal vítězný gól domácích.

Trenér Slavie Michal Petrouš se domníval, že penaltu rozhodčí nařídit nemusel. Jeho svěřenci tak nesplnili úkol tří výher, který dostali po debaklu od Teplic, a čeká je další půlmilionová pokuta.

Bohemians Praha 1905 porazili v souboji nováčků a zatím nejslabších týmů soutěže Znojmo 2:0 a opustili patnáctou příčku.

Skóre otevřel v prvním poločase Moravec, náskok pojistil po změně stran Bartek.

Poslední Znojmo zůstává jediným ligovým týmem bez vítězství a trenér Leoš Kalvoda konstatoval, že mužstvo nemá vnitřní sílu a dělá hrubé chyby.

Výsledky 7. kola:

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 2:1 (0:1)

Branky: 74. Vaculík z pen., 86. Kopic - 15. Škutka. Rozhodčí: Jech - Filípek, J. Paták. ŽK: Josl - Bortel, Hurka, Dobrotka. Diváci: 3780.
Jihlava: Blažek - Tlustý (85. Krejčí), Šourek, Kopic, Josl - Masopust, Jánoš (57. Karlík), Jungr (71. Přeučil), Koloušek, Vaculík - Harba. Trenér: Komňacký.
Slavia: Černý - Dostál, Dobrotka, Bortel, Hurka - Štěpán (46. Mičola), Zmrhal, Kisel, Petrák, Koreš (64. Juhar) - Škutka (78. Škoda). Trenér: Petrouš.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 4. Fabián. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Gallo. ŽK: Ščuk, Nešpor, Johana - Matula, Lüftner. Diváci: 4479.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Jarolím (86. Brunclík), Ščuk -Štajner, Štohanzl (73. Bořil), Chramosta (80. Štípek) - Nešpor. Trenér: Minář.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Táborský (46. Jindráček), Vachoušek, Nivaldo (65. Salami) - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

Bohemians Praha 1905 - 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)

Branky: 27. Moravec, 62. Bartek. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Štěrba. ŽK: Šmíd, Šírl - Helísek, Buchta, Heinz. Diváci: 4592.
Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Rada, Jindřišek, Hora (83. Krch), Bartek (90. Růžička) - M. Štochl (80. Kolář). Trenér: Weber.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Simerský, Hnaníček, Mudra - Helísek (70. Tomeček), Buchta (53. Zeba), Hrošovský (46. Vašíček), Nepožitek, Okleštěk - Heinz. Trenér: Kalvoda.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:2 (2:0)

Branky: 1. Kolář, 9. Rajtoral, 64. Hejda - 61. Šindelář, 71. Doležal. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Hájek. ŽK: Petržela - Vidlička, Lietava. Diváci: 10.475.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (85. Wágner), Kolář (56. Kovařík), Ďuriš - Tecl (77. Bakoš). Trenér: Vrba.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Vepřek (59. Falta) - Navrátil, Šindelář (80. Lietava), Pospíšil, Javůrek - Ordoš, Doležal. Trenér: Kotůlek.

1. Plzeň 7 6 1 0 20:5 19
2. Sparta 7 6 1 0 19:5 19
3. Liberec 6 5 0 1 7:6 15
4. Teplice 7 4 2 1 18:8 14
5. Mladá Boleslav 7 3 3 1 12:6 12
6. Jablonec 6 3 2 1 13:8 11