Real je v lize stále stoprocentní. Mallorce nasázel doma čtyři góly

Aktualizováno 11. 9. 2022 23:04
I bez zraněného kanonýra Karima Benzemy fotbalisté Realu Madrid porazili v pátém kole španělské ligy doma Mallorcu 4:1. Díky páté výhře jsou v soutěži dále stoprocentní a kralují tabulce.
Dani Ceballos a Federico Valverde slaví gól Realu Madrid proti Mallorce ve španělské lize. | Foto: Reuters

Hosté se v 35. minutě dostali do vedení zásluhou Muriqiho. Real ale ještě těsně před přestávkou vyrovnal po Valverdeho individuální akci. V druhém poločase zvrátil "Bílý balet" vývoj utkání nejprve trefou Viníciuse Juniora v 73. minutě a následně dvěma trefami v závěru. V 89. minutě se prosadil Rodrygo a ve třetí minutě nastavení uzavřel gólové konto zápasu Rüdiger.

Fotbalisté Athleticu Bilbao zvítězili v Elche 4:1 po vlastním gólu Mercaua a trefách Sanceta, Williamse a Berenguera. Všechny čtyři branky Bilbaa padly v prvním poločase. Za domácí se v 59. minutě trefil střídající Ponce.

Baskický klub se dostal na čtvrté místo s deseti body a skóre 9:2. Elche v sezoně zatím nezvítězilo a s jedním bodem je předposlední.

Fotbalisté Betisu Sevilla porazil Villarreal 1:0 díky brance Rodriho z 61. minuty. Hosté poznali hořkost ligové porážky poprvé v sezoně a s deseti body jsou na čtvrtém místě. Betis přeskočil mimo jiné i svého dnešního soupeře a je s 12 body třetí. V La Lize vyhrál na domácí půdě s čistým štítem počtvrté v řadě.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Real Madrid - Mallorca 4:1 (45.+3 Valverde, 73. Vinícius Junior, 89. Rodrygo, 90.+3 Rüdiger - 35. Muriqi), Elche - Bilbao 1:4 (59. Ponce - 9. vlastní Mercau, 14. Sancet, 22. Williams, 44. Berenguer), Getafe - San Sebastian 2:1 (45.+5 Ünal, 48. Aleňa - 50. Méndez), Betis Sevilla - Villarreal 1:0 (61. Rodri).

1. Real Madrid 5 5 0 0 15:5 15
2. FC Barcelona 5 4 1 0 15:1 13
3. Betis Sevilla 5 4 0 1 8:3 12
4. Villarreal 5 3 1 1 9:1 10
5. Bilbao 5 3 1 1 9:2 10
6. Atlético Madrid 5 3 1 1 9:4 10
7. Pamplona 4 3 0 1 6:3 9
8. Girona 5 2 1 2 6:5 7