Benzema nedal penaltu a Real poprvé ztratil body. La Ligu vede Barcelona

2. 10. 2022 23:10
Fotbalisté Realu Madrid poprvé v sezoně španělské ligy ztratili body. V sedmém kole doma s oslabenou Pamplonou jen remizovali 1:1, i vinou neproměněné penalty kanonýra Karima Benzemy. "Bílý balet" se tak o skóre propadl na druhé místo za vedoucí Barcelonu. Betis Sevilla utrpěl druhou porážku v ligové sezoně, když podlehl Celtě Vigo 0:1.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Real šel do vedení ve 42. minutě, kdy centr Viníciuse Júniora propadl až za záda gólmana Herrery. Krátce po změně stran srovnal hlavou Kike García.

Kritický moment pro Pamplonu přišel čtvrthodinu před koncem. Unai García zfauloval ve vápně Benzemu, byl vyloučen a favorit dostal šanci rozhodnout z pokutového kopu. Nejlepší střelec minulého ročníku La Ligy Benzema ale napálil míč pouze do břevna.

Francouzský útočník, jenž se vrátil do sestavy po měsíční pauze způsobené zraněním, vzápětí přece jen skóroval, trefu mu ale nakonec sebral těsný ofsajd. Pamplona potvrdila vydařený vstup do sezony a drží šestou příčku.

Jedinou branku utkání Celta Vigo - Betis Sevilla vstřelil v deváté minutě Gabriel Veiga. Dvacetiletý záložník se trefil ranou z velké dálky k tyči. Zásadní okamžik zápasu přišel ve 20. minutě, kdy po zásahu systému VAR obdržel obránce hostů Luiz Felipe červenou kartu. Oslabený Betis nedokázal stav zápasu zvrátit a po prohře se nachází na čtvrtém místě. Celta Vigo se posunula na desátou pozici.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Espaňol Barcelona - Valencie 2:2 (56. Joselu, 83. Darder - 54. Gabriel, 90.+6 Comert), Celta Vigo - Betis Sevilla 1:0 (9. Veiga), Girona - San Sebastian 3:5 (23. Riquelme, 27. Martínez, 48. Castellanos - 8. a 42. Sörloth, 66. Méndez, 72. Zubimendi, 85. Kubo), Real Madrid - Pamplona 1:1 (42. Vinícius Júnior - 50. K. García).

1. FC Barcelona 7 6 1 0 19:1 19
2. Real Madrid 7 6 1 0 18:7 19
3. Bilbao 7 5 1 1 16:4 16
4. Betis Sevilla 7 5 0 2 10:5 15
5. Atlético Madrid 7 4 1 2 12:6 13
6. Pamplona 7 4 1 2 8:6 13
7. San Sebastian 7 4 1 2 12:11 13
8. Villarreal 7 3 3 1 10:2 12