Fotbalisté PSG poprvé v lize padli doma. Znovu nestačili na Rennes

Aktualizováno 19. 3. 2023 23:19
Fotbalisté Paris St. Germain ve francouzské lize prohráli 0:2 s Rennes, které je porazilo i podruhé v sezoně. Úřadující mistr po první domácí prohře vede tabulku o sedm bodů před Marseille, která ukončila po 19 zápasech neporazitelnost Remeše.
Kylian Mbappé v zápase PSG proti Rennes.
Kylian Mbappé v zápase PSG proti Rennes. | Foto: Reuters

Těsně před přestávkou odstartoval překvapení na účet pařížského giganta kamerunský reprezentační útočník Toko Ekambi. Ve 48. minutě se po prudkém přízemním centru Ugochukwua prosadil Kalimuendo a zpečetil vítězství hostů.

Rennes po výhře 1:0 z poloviny ledna zvítězilo i ve druhém vzájemném ligovém zápase. To se v éře katarského vedení PSG dosud podařilo pouze Nancy v sezoně 2011/12 a Monaku v sezoně 2020/21.

Hosté jsou v tabulce na páté příčce, která ještě zaručuje účast v pohárech, o bod před Lille.

Remeš prohrála poprvé od září. Olympique se díky výhře vrátil na druhé místo a snížil ztrátu na PSG. Skóre otevřel po necelé čtvrthodině hry svým 17. gólem v sezoně nejlepší domácí střelec Balogun. Zahanbit se nenechal ani nejlepší střelec Marseille Sánchez a ještě do poločasu svým 11. a 12. gólem vývoj utkání otočil.

Remeš odešla z ligového klání poražena poprvé od 18. září loňského roku, kdy doma podlehla Monaku 0:3. V tabulce je devátá a na pohárové příčky ztrácí sedm bodů.

Francouzská fotbalová liga - 28. kolo:

Ajaccio - Monako 0:2 (27. Ben Yedder, 84. Diatta), Montpellier - Clermont 2:1 (61. a 72. Wahi - 32. Chauí), Nice - Lorient 1:1 (78. Laborde - 30. Meite), Štrasburk - Auxerre 2:0 (5. Nyamsi, 86. Diallo), Troyes - Brest 2:2 (34. Ripart, 38. Rony Lopes - 30. Lees-Melou, 75. Del Castillo z pen.), Paris St. Germain - Rennes 0:2 (45. Toko Ekambi, 48. Kalimuendo), Remeš - Marseille 1:2 (13. Balogun - 16. a 29. Sánchez).

1. Paris St. Germain 28 21 3 4 68:28 66
2. Marseille 28 18 5 5 53:28 59
3. Lens 28 16 9 3 47:21 57
4. Monako 28 16 6 6 57:37 54
5. Rennes 28 15 5 8 47:29 50
6. Lille 28 14 7 7 51:36 49
7. Nice 28 11 11 6 37:25 44
8. Lorient 28 12 8 8 41:37 44