Fotbalisté Plzně si konec sezony zpestřili s filharomií

ČTK ČTK
30. 5. 2014 16:16
Fotbalisté Plzně mají novou podobu klubové hymny.
U nahrávání nové verze plzeňské hymny nesměl chybět kapitán Pavel Horváth.
U nahrávání nové verze plzeňské hymny nesměl chybět kapitán Pavel Horváth. | Foto: Lukáš Drštička

Plzeň - Fotbalisté Plzně mají novou podobu klubové hymny. Píseň "Ať stále vítězí Viktoria" je hymnou už druhým rokem, ale nyní jí podobu dala Plzeňská filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera. Text nazpívali fanoušci společně s několika hráči v čele s kapitánem Pavlem Horváthem.

Hymnu Viktorie složil v roce 2012 plzeňský spisovatel Milan Čechura a přihlásil se s ní do soutěže o klubovou píseň. Sice nevyhrál, ale posléze si jeho skladbu vybrali sami fanoušci a postupně zlidověla. Nyní zní na stadionu před každým zápasem i po něm.

"Jedná se o krásnou písničku. Je melodická přesně tak, jak máme my Češi rádi. Často slýchám, jak si ji někdo z kluků pobrukuje, a po zápase si ji všichni rádi zpíváme," řekl Horváth.

S fotbalisty si zapěli i fanoušci

Nyní se dočkala hymna noblesní podoby. Ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň se dnes sešlo osm hráčů Viktorie, kteří se doplněni fanoušky západočeského klubu připojili k již připravené Plzeňské filharmonii. Píseň se hrála celkem čtyřikrát.

"Ani jsem nechtěl přestat zpívat a mrzelo mě, že už to celé končí. V podání orchestru to znělo opravdu skvěle a těším se, až si záznam poslechnu," řekl záložník Milan Petržela.

Sborový chorál podpořily hlasy z Nové České písně pod vedením sbormistra Zdeňka Vimra. Hudební režii měl na starosti Antonín Bulka. Aranžmá a orchestrace se ujal hudební skladatel a kytarista Tomáš Ille.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy