Olomouc je potřetí za sebou ve čtvrtfinále poháru. Hanáci uspěli na půdě Bohemians

9. 3. 2021 18:18
Fotbalisté Olomouce zvítězili v osmifinále domácího poháru MOL Cupu 2:0 na půdě Bohemians 1905 a stali se pátým čtvrtfinalistou soutěže. Hanákům zařídil výhru brankami David Houska, který se proti "Klokanům" trefil dvakrát v jednom utkání podruhé v sezoně. Sigma mezi nejlepší osmičku týmů v poháru postoupila potřetí za sebou.
Radost fotbalistů Olomouce.
Radost fotbalistů Olomouce. | Foto: ČTK

V polovině února se oba soupeři ve vyrovnaném utkání v lize rozešli smírně bez branek, ale dnes byla lepší Sigma. Hanáci otevřeli skóre v 19. minutě, kdy se k odraženému míči za vápnem dostal Houska a ukázkovou ranou s pomocí břevna překonal brankáře Bačkovského, který dostal přednost před jedničkou Le Giangem.

Šest minut po pauze Olomoučtí pojistili vedení. Hála po Yunisově centru mířil do břevna a pohotový Houska hlavou doklepl míč do sítě. Dva góly v jednom soutěžním utkání dal shodou okolností poprvé od zářijového domácího ligového duelu rovněž proti Bohemians 1905, který Sigma vyhrála 3:0. Hanáci neinkasovali s "Klokany" ani ve třetím vzájemném zápase v sezoně.

"Jsme rádi za postup. Myslím si, že zápas jsme vyhráli zaslouženě. Až na konec, kdy jsme trochu zaspali a domácí měli několik šancí, jsme utkání odehráli s přehledem," citoval olomoucký web trenéra Hanáků Radoslava Látala.

"Jsem zklamaný z výsledku, ale především z výkonu. Kromě posledních 10 minut na konci první půle byla Olomouc jasně lepší. Přehrávala a působila jistěji. Takhle se nedá uspět," doplnil trenér Bohemians Luděk Klusáček.

Už v minulém týdnu si zajistily postup do čtvrtfinále poháru Liberec, Teplice, Plzeň a lídr první ligy Slavia. Příští středu Sparta přivítá Ostravu a zápasy Mladá Boleslav - Slovácko a Vlašim - Jablonec se odehrají až na konci března v reprezentační přestávce.