Fotbalisté Neapole zvítězili nad Cremonou 3:0 a vedou ligu už o 16 bodů

12. 2. 2023 22:53
Vedoucí Neapol v italské fotbalové lize porazila 3:0 poslední Cremonu a po šesté výhře za sebou má na druhý Inter Milán náskok 16 bodů. Inter může manko snížit v pondělí, kdy hraje s předposlední Sampdorií Janov. Juventus zdolal 1:0 Fiorentinu, které chyběl zraněný Antonín Barák.
Fotbalisté Neapole slaví gól do sítě Cremonese
Fotbalisté Neapole slaví gól do sítě Cremonese | Foto: Reuters

V Neapoli otevřel skóre ve 22. minutě Kvaracchelija. Druhý gól přidal ve druhém dějství Osimhen. Pro nejlepšího ligového střelce to byla už 17. branka. Jedenáct minut před koncem upravil na 3:0 Elmas.

Cremona v lednu senzačně vyřadila Neapol v Italském poháru, ale v lize stále čeká na první tříbodový zisk. Tabulku uzavírá s osmi body z 22 utkání.

O výhře Juventusu rozhodl v 34. minutě Rabiot. Čerstvý vicemistr světa s Francií o vítězství "Staré dámy" se trefil hlavičkou po Di Maríově centru. V druhém poločase sice oba týmy vstřelily po jednom gólu, oba však videorozhodčí odvolal kvůli ofsajdu.

Juventus podruhé za sebou vyhrál bez inkasované branky a je devátý. Fiorentina nezvítězila popáté v řadě a je čtrnáctá.

Udine doma sice dvakrát vedlo, ale Sassuolu se podařilo vždy odpovědět, a tak jejich zápas skončil 2:2. Fotbalisté Monzy zvítězili na hřišti Boloni 1:0 díky penaltě Donatiho z 25. minuty. Nováček Serie A neprohrál už posedmé v řadě a je desátý. Boloňa je o příčku níže.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Udine - Sassuolo 2:2 (1. Udogie, 28. Bijol - 6. Matheus Henrique, 45.+1 vlastní Pérez), Boloňa - Monza 0:1 (25. Donati z pen.), Juventus Turín - Fiorentina 1:0 (34. Rabiot), Neapol - Cremona 3:0 (22. Kvaracchelija, 65. Osimhen, 79. Elmas).

1. Neapol 22 19 2 1 54:15 59
2. Inter Milán 21 14 1 6 41:26 43
3. Bergamo 22 12 5 5 41:24 41
4. AS Řím 22 12 5 5 29:19 41
5. AC Milán 22 12 5 5 38:30 41
6. Lazio Řím 22 11 6 5 37:19 39
7. Udine 22 7 9 6 30:25 30
8. FC Turín 22 8 6 8 22:23 30