Fotbalisté: Kdo bude trenérem? To neřešíme, je nám to jedno

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 11. 2013 16:00
Fotbaloví reprezentanti se prý nechají překvapit, kdo bude jejich novým koučem. Žádného favorita nemají.
Petr Čech žádného favorita na reprezentačního kouče nemá, stejně tak jeho spoluhráči.
Petr Čech žádného favorita na reprezentačního kouče nemá, stejně tak jeho spoluhráči. | Foto: Reuters

Praha - Fotbaloví reprezentanti se prý nechají překvapit, kdo bude jejich novým koučem. Na dnešním srazu před pátečním přípravným duelem s Kanadou, v němž mužstvo podle všeho naposledy povede dočasný trenér Josef Pešice, se shodovali, že nemají svého favorita na jeho nástupce. Odkázáni jsou prý stejně jen na zprávy z médií, v nichž se trvale spekuluje o zájmu FAČR o plzeňského trenéra Pavla Vrbu.

Národní tým sehraje nejbližší soutěžní zápas až příští rok na podzim na startu evropské kvalifikace, ale brankář Petr Čech věří, že nový trenér bude na lavičce už v březnu při další přípravě s Norskem.

Kozák: Až trenér přijde, tak přijde

"Po přáteláku s Kanadou má FAČR čtyři měsíce na to, aby se dohodla s kluby a uvolnila trenéry, které chce. Nebo aby našla jiného trenéra. Variant může být několik a pan předseda (Miroslav Pelta) je asi má," uvedl Čech.

FAČR hledá trenéra národního týmu od září, kdy po porážce v kvalifikačním duelu v Itálii rezignoval Michal Bílek. Útočníka Libora Kozáka prý takový vývoj situace nezaskočil. "V rozehrané sezoně asi není úplně jednoduché sehnat trenéra ze dne na den. Chce to nějaký čas, než jednání nějakým způsobem dopadnou. Až trenér přijde, tak přijde. Stejně není moc kam spěchat. Naše věc to stejně není, jednání jsou na jiných lidech," podotkl Kozák.

Čech: Vrbu neznám, vidím jen jeho výsledky

Reprezentanti prý nechávají volný průběh jednáním FAČR s možnými adepty na obsazení reprezentační lavičky. I když vnímají, že Vrba je pro předsedu Peltu zřejmě první variantou.

"Všichni vědí, o kom se mluví. Pan Vrba je však momentálně pod smlouvou v Plzni a je to o dohodě. Uvidí se. Teď na to bude čas. Pokud by se sebral týmu trenér po podzimní části sezony, tak jeho následovník bude mít celou zimu na to, aby si tým sestavil na jaro. Proto věřím, že se teď otázka trenéra vyřeší," přemítal Čech.

Odmítl ale spekulovat, zda je pro něj osobně Vrba kandidátem číslo jedna. "Já s trenérem Vrbou nikdy netrénoval. Vidím jen jeho výsledky, kterou jsou velmi dobré. To ho dostalo do pozice, kdy o něj národní tým zájem má," řekl Čech.

Vydra: Je jedno, kdo nároďák povede

Kozák prý na dálku sleduje kusé zprávy o jednáních, ale sám také nikoho nefavorizuje. "Není to nic, co bych nějak moc řešil. Nemám ani žádný svůj tip na příštího trenéra. Není to tak, že bych někomu fandil. Ať už to bude kdokoliv, můžeme jen doufat, aby to byl ten pravý člověk pro nároďák a my s ním jeli na příští velký turnaj," řekl Kozák.

Další forvard Matěj Vydra má na věc podobný náhled jako jeho parťák Kozák. Výběr kouče jde prý zcela mimo něj. "Jsem tady od toho, abych hrál a podával odpovídající výkony, a ne abych vybíral trenéra. Pro mě je hlavní se v nároďáku udržet. A je jedno, kdo to povede," prohlásil Vydra.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy