Plzeň blízko blamáže. Výhru zachránila pět minut před koncem

3. 5. 2013 20:00
Jihlava v předehrávce 26. kola remizovala s Duklou Praha 1:1, Plzeň porazila České Budějovice 3:2.
Plzeň si nakonec od Budějovic výhru vzít nenechala
Plzeň si nakonec od Budějovic výhru vzít nenechala | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň/Jihlava - Fotbalisté Plzně porazili v předehrávce 26. kola Gambrinus ligy poslední České Budějovice 3:2.

Přestože si Viktoria vybudovala v prvním poločase vedení 2:0, Budějovice po přestávce dokázaly srovnat a nechybělo mnoho a mohly dokonce výsledek otočit.

Nakonec však vítězství vedoucímu celku ligy vystřelil pět minut před koncem Radim Řezník.

Plzeň tak před víkendovými zápasy zvýšila svůj náskok v čele tabulky na pět bodů.

Skvělý úvod Viktorie

Viktoriáni na domácím hřišti na Budějovice vlétli a od prvních minut se tlačili kombinací do šestnáctky. V 10. minutě se už radovali z prvního gólu. Kovařík píchl míč před vyběhnuvším brankářem, dostal ho k Bakošovi, ten nabil Daridovi a mladý plzeňský záložník rozvlnil opuštěnou bránu.

Hostující brankář Křížek musel po střetu s Kovaříkem střídat a nahradil ho Daněk. Necelou čtvrthodinu na to byl už náskok domácích dvougólový. Darida se tentokrát na vápně skvěle uvolnil a přesnou ranou k tyči zvýšil.

Jihočeši byli pod tlakem a do poločasu Kozáčika prakticky neohrozili. Domácí mohli naopak zvýšit, ale nestalo se a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Drama přišlo po přestávce

Po změně stran to chvíli vypadalo na stejný průběh, ale hosté z ničeho nic udeřili. Rychlý brejk hostů proměnil Lengyel a 60. minutě už bylo vyrovnáno, když se zblízka hlavou prosadil Táborský.

Teprve pak se Západočeši probudili a začali opět útočit. Kouč Vrba navíc na hřiště poslal Tecla a Ďuriše. Dlouho se však domácí nemohli dostat do žádných šancí, až v 85. minutě střídající Ďuriš vykouzlil překvapivý centr do vápna, který propadl až k Řezníkovi, a ten opět poslal domácí do vedení.

V závěru mohl ještě vyrovnat Řezníček, ale jeho pokus vykopl Limberský z odkryté branky. Plzeňětí si tak minimálně dvoubodový náskok před Spartou pojistili za pět minut dvanáct.

Jihlava Duklu opět neporazila

Pouze několik chvil dělilo Jihlavu v zápase s Duklou, aby po čtyřech zápasech v řadě bez výhry znovu brala tři body.

Jihlavští Duklu z předchozích devíti vzájemných duelů ještě ani jednou neporazili a aktivní hrou to hodlali tentokrát změnit.

Jenže do šancí se příliš nedostávali a mnohem nebezpečněji vypadala ojedinělá příležitost hostů. Ovšem Pospěch tváří v tvář Blažkovi poslal míč mimo.

O chvíli už ale udeřilo a štěstí se usmálo na domácí. Rychlý brejk zakončil dalekonosnou ranou k tyči Karlík. Druhý gól měl na kopačce Jungr, ale z malého vápna trestuhodně minul.

Remízoví králové znovu dělili body

Po přestávce se mnohem více do útoku nutili Pražané, jenže jejich šance, tak jako v případě Pospěcha či Borka, zneškodnil Blažek.

V 83. minutě mu proti Bergrovi navíc pomohla tyč. Hosté se přece jen dočkali. V krátké přesilovce po vyloučení Karlíka přiťuknul Šourek ve vápně Borkovi a rozhodnul o dělbě bodů.

Jen se tak potvrdilo, že oba týmy mají v lize nejvíc remíz.

Jihlava - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 31. Karlík - 87. Borek. Rozhodčí: Bílek - Moláček, Blažej. ŽK: Karlík, Koloušek - Božič. ČK: 85. Karlík. Diváci: 2689.
Jihlava: Blažek - T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (61. Kliment), Karlík, Jungr (88. Čvirik), T. Rada, Vaculík (80. Koloušek) - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Dukla: F. Rada - Romera (82. J. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý - Hašek (46. Berger), Pospěch, Přeučil (65. Štetina). Trenér: Kozel.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 3:2 (2:0)
Branky: 10. a 23. Darida, 85. Řezník - 51. Linhart, 60. Táborský. Rozhodčí: K. Hrubeš - Nádvorník, Vysloužil. ŽK: Hanzlík (Č. Budějovice).
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (58. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík (72. Tecl) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Č. Budějovice: Křížek (12. Daněk) - Klesa, Lengyel, Hanzlík, Machovec - Wermke (74. Javorek), Rýdel, Benát, Sandro - Linhart (84. Řezníček), Táborský. Trenér: Švantner.

1. Plzeň 26 18 5 3 49:18 59
2. Sparta 25 16 6 3 43:18 54
3. Jablonec 25 11 8 6 43:33 41
4. Olomouc 25 11 8 6 34:24 41
5. Liberec 25 12 5 8 35:31 41
6. Dukla 26 9 12 5 41:29 39