Fotbalisté Herthy vyhráli v Augsburgu 1:0, Dortmund rozstřílel Wolfsburg 6:1

16. 4. 2022 17:44
Fotbalisté Herthy Berlín vyhráli v 30. kole německé ligy v Augsburgu 1:0 a posunuli se na první nesestupovou příčku. Druhý Dortmund rozstřílel Wolfsburg 6:1 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí šest bodů, obhájce titulu ale odehrál o utkání méně.
Erling Braut Haaland (vpravo) zatížil konto Wolfsburgu dvěma góly
Erling Braut Haaland (vpravo) zatížil konto Wolfsburgu dvěma góly | Foto: Reuters

Hertha zvítězila díky gólu Serdara v 49. minutě. Záložník Vladimír Davida zůstal celý zápas pouze na lavičce vítězného celku stejně jako na druhé straně brankář Tomáš Koubek. Naopak středopolař Augsburgu Jan Morávek naskočil do hry v 73. minutě.

Dortmund rozhodl o jasném triumfu nad Wolfsburgem během skvostné pasáže od 24. do 38. minuty, kdy nastřílel pět gólů. Jako první se trefil mladíček Rothe. Krajní bek se v 17 letech a 169 dnech stal nejmladším hráčem, který při debutu v bundeslize skóroval. Na něj navázali Witsel, Akanji, Can a Haaland, jenž po změně stran přidal další zásah. Za hosty v závěru snížil Baku.

Freiburg si poradil s nováčkem Bochumí 3:0 a je pátý s jednobodovým mankem na třetí Leverkusen, který má zápas k dobru. Dva góly zaznamenal Sallai a jeden Kubler. Mohuč remizovala se Stuttgartem 0:0.

Německá fotbalová liga - 30. kolo: Augsburg - Hertha Berlín 0:1 (49. Serdar), Dortmund - Wolfsburg 6:1 (38. a 54. Haaland, 24. Rothe, 26. Witsel, 28. Akanji, 35. Can - 82. Baku), Freiburg - Bochum 3:0 (16. a 53. Sallai, 5. Kubler), Mohuč - Stuttgart 0:0, Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:3 (85. Embolo - 5. Modeste, 20. Kainz, 34. Ljubicic).

1. Bayern Mnichov 29 22 3 4 86:29 69
2. Dortmund 30 20 3 7 76:43 63
3. Leverkusen 29 15 7 7 68:42 52
4. Lipsko 29 15 6 8 64:31 51
5. Freiburg 30 14 9 7 49:34 51
6. Kolín nad Rýnem 30 12 10 8 44:44 46
7. Hoffenheim 29 13 5 11 50:45 44
8. Union Berlín 29 12 8 9 38:39 44