Fotbalisté FC Sevilla získali Superpohár

ČTK
25. 8. 2006 22:43
Monako - Fotbalisté FC Sevilla získali poprvé v klubové historii prestižní Superpohár.

V pátečním španělském souboji v Monaku porazili vítězové Poháru UEFA překvapivě 3:0 šampiona Ligy mistrů Barcelonu díky brankám Renata, Kanoutého a Maresky z penalty.

2006 - FC Sevilla.

Favorizované Barceloně tak nevyšel útok na druhou trofej v úvodu sezony, triumf nad Espaňolem ze španělského Superpoháru dnes nenapodobili. Již v 7. minutě je zaskočil dorážkou Renato a gólem hlavičkou těsně před poločasem nahlodal jejich sebevědomí reprezentant Mali Kanouté.

Ani ve druhém poločase se však katalánský velkoklub s nejlepším fotbalistou světa Ronaldinhem v sestavě neprosadil a nečekaně vysoké skóre stanovil v závěru utkání z penalty střídající Maresca. Svěřenci trenéra Juandeho Ramóse tak v pátek na stadionu Ludvíka II. získali druhou velkou trofej v roce a zároveň v historii klubu.

Barceloně naopak nevyšel útok na třetí Superpohár a zároveň se španělští mistři museli rozloučit se snem o šesti trofejích - kromě obou Superpohárů chtěli v této sezoně obhájit vítězství ve španělské lize, Lize mistrů a získat národní a Interkontinentální pohár. Do ligové sezony vstoupí svěřenci Franka Rijkaarda v pondělí ve Vigu.

Výsledek:
FC Barcelona - FC Sevilla 0:3 (0:2)
Branka: 7. Renato, 45. Kanouté, 90+1. Maresca. Rozhodčí: Farina - Ivaldi, Griselli (všichni It.). ŽK: Sylvinho - Kanouté, Daniel, Javi Navarro, Palop, Escudé, Maresca.