Fotbalisté City i v oslabení porazili Fulham, v nastavení rozhodl Haaland

5. 11. 2022 18:21
Fotbalisté Manchesteru City i v oslabení porazili 2:1 Fulham a minimálně do neděle se posunuli na první místo anglické ligy. O výhře obhájců titulu rozhodl z penalty v páté minutě nastavení Erling Haaland.
Erling Braut Haaland slaví rozhodující gól
Erling Braut Haaland slaví rozhodující gól | Foto: Reuters

City se ujalo vedení v 16. minutě díky brance Álvareze. Ve 26. minutě ale Cancelo fauloval ve vápně Wilsona, dostal červenou kartu a z pokutového kopu vyrovnal Pereira.

Domácí měli i v oslabení převahu, ale až v úplném závěru zápasu ji využil Haaland. Nejlepší střelec Premier League, který předchozí dvě utkání zmeškal kvůli zranění nohy, přišel na trávník v 64. minutě.

Deset minut nato ještě jeho vedoucí gól neplatil pro ofsajd, v nastavení byl ale ve vápně faulován De Bruyne a Haaland se z penalty nemýlil. V probíhající sezoně anglické ligy si připsal už 18. gól.

City se díky třetímu vítězství za sebou posunulo na první místo tabulky s náskokem bodu před Arsenalem. Londýnský celek má však k dobru nedělní derby s Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo: Leeds - Bournemouth 4:3 (3. Rodrigo z pen., 60. Greenwood, 68. Cooper, 84. Summerville - 7. Tavernier, 19. Billing, 48. Solanke), Manchester City - Fulham 2:1 (16. Álvarez, 90.+5 Haaland z pen. - 28. Pereira z pen.), Nottingham - Brentford 2:2 (20. Gibbs-White, 90.+6 vlastní Zanka - 45.+3 Mbeumo z pen., 75. Wissa), Wolverhampton - Brighton 2:3 (13. Guedes, 34. Neves z pen. - 10. Lallana, 44. Mitoma, 83. Gross), Everton - Leicester 0:2 (45. Tielemans, 87. Barnes).

1. Manchester City 13 10 2 1 39:12 32
2. Arsenal 12 10 1 1 30:11 31
3. Tottenham 13 8 2 3 26:16 26
4. Newcastle 13 6 6 1 24:10 24
5. Manchester United 12 7 2 3 17:16 23
6. Brighton 13 6 3 4 22:17 21
7. Chelsea 12 6 3 3 17:15 21
8. Fulham 14 5 4 5 23:24 19