Fotbalisté Brazílie i díky "přihrávce" od rozhodčího porazili Kolumbii

24. 6. 2021 8:46
Fotbalisté Brazílie na mistrovství Jižní Ameriky porazili v Riu de Janeiro 2:1 Kolumbii a vyhráli i třetí zápas v základní skupině. Obhájcům titulu k výhře pomohl i kontroverzní vyrovnávací gól, před kterým míč zasáhl rozhodčího.
Rozhodčí Nestor Pitana
Rozhodčí Nestor Pitana | Foto: Reuters

Brazílie, která měla už před zápasem jistotu postupu, prohrávala po brance Liuse Díaze z desáté minuty. Domácím se podařilo vyrovnat 78. minutě poté, co se nechtěně do hry zapojil argentinský rozhodčí Néstor Pitana.

Od sudího, který řídil finále mistrovství světa v roce 2018, se zhruba deset metrů před vápnem Kolumbie odrazil míč, hostující obránci přestali hrát a Brazílie toho využila k vyrovnání. Renan Lodi odcentroval a Roberto Firmino skóroval.

Pitana branku navzdory bouřlivým protestům uznal a domácí poté v desetiminutovém nastavení rozhodli zásluhou Casemira. Kolumbie, v jejímž dresu brankář David Ospina 111. zápasem vyrovnal národní rekord Carlose Valderramy v počtu startů za reprezentaci, však má navzdory porážce také jisté čtvrtfinále. O zbývající dvě místa ze skupiny B se utkají Peru, Ekvádor a Venezuela.