Barcelona vede po výhře v Elche ligu o patnáct bodů. Dvakrát se trefil Lewandowski

1. 4. 2023 23:10
Fotbalisté Barcelony vyhráli v 27. kole španělské ligy i díky dvěma brankám Roberta Lewandowského na hřišti posledního Elche 4:0 a neúplnou tabulku vedou o 15 bodů před obhájcem titulu Realem Madrid. Sevilla v prvním utkání pod vedením trenéra Josého Luise Mendilibara zvítězila v záchranářském souboji v Cádizu 2:0 a vzdálila se sestupovým příčkám.
Radost Roberta Lewandowského.
Radost Roberta Lewandowského. | Foto: Reuters

Lewandowski proti Elche otevřel skóre ve 20. minutě. Ve druhé půli se trefil Fati, pak znovu polský reprezentant a konečný výsledek stanovil po Lewandowského asistenci Torres. Katalánský tým vyhrál čtvrté kolo za sebou, jeho brankář Ter Stegen udržel v ligové sezoně už 20. čisté konto.

Sevilla na hřišti Cádizu vstřelila oba góly po přestávce, když se prosadili Ocampos a Nasírí. Andaluský celek odskočil svému dnešnímu soupeři na tříbodový rozdíl a od prvních dvou sestupových míst ho dělí pět bodů, Valencie a Almería ale odehrály o zápas méně. Mendilibar je po Lopeteguim a Sampaolim už třetím trenérem Sevilly v probíhající sezoně.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Girona - Espaňol Barcelona 2:1 (53. Martínez, 88. Stuani z pen. - 74. Braithwaite), Bilbao - Getafe 0:0, Cádiz - FC Sevilla 0:2 (51. Ocampos, 74. Nasírí), Elche - FC Barcelona 0:4 (20. a 66. Lewandowski, 56. Fati, 70. Torres).

1. FC Barcelona 27 23 2 2 53:9 71
2. Real Madrid 26 17 5 4 51:21 56
3. Atlético Madrid 26 15 6 5 42:19 51
4. San Sebastian 26 14 6 6 35:24 48
5. Betis Sevilla 26 13 6 7 34:26 45
6. Villarreal 26 12 5 9 32:24 41
7. Bilbao 27 10 7 10 36:28 37
8. Vallecano 26 9 9 8 31:30 36