Fotbalisté Barcelony porazili Elche 3:0 a vedou španělskou ligu

17. 9. 2022 18:27
Fotbalisté Barcelony zvítězili v šestém kole španělské ligy doma nad Elche 3:0 a v tabulce vystřídal na prvním místě Real Madrid, který čeká městské derby s Atléticem.
Robert Lewandowski přidává třetí branku Barcelony
Robert Lewandowski přidává třetí branku Barcelony | Foto: Reuters

Hosté hráli už od 14. minuty v oslabení po vyloučení obránce Verdúa. V poločase vedla Barcelona 2:0 po trefách Lewandowského a Depaye. Chvíli před pauzou přidal třetí gól Pedri, ale videorozhodčí branku kvůli ofsajdu neuznal.

Ve 48. minutě skóroval podruhé v zápase Lewandowski a s osmi brankami si upevnil první místo v tabulce střelců.

Katalánský velkoklub stále v lize neokusil porážku. Elche naopak ještě nezvítězilo a je s jedním bodem poslední.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo: Mallorca - Almería 1:0 (25. Maffeo), FC Barcelona - Elche 3:0 (34. a 48. Lewandowski, 41. Depay), Valencie - Celta Vigo 3:0 (37. Castillejo, 82. Marcos André, 90.+3 Almeida), Bilbao - Vallecano 3:2 (14. I. Williams, 28. Sancet, 33. N. Williams - 5. Trejo, 80. Falcao).

1. FC Barcelona 6 5 1 0 18:1 16
2. Real Madrid 5 5 0 0 15:5 15
3. Bilbao 6 4 1 1 12:4 13
4. Betis Sevilla 5 4 0 1 8:3 12
5. Pamplona 5 4 0 1 7:3 12
6. Villarreal 5 3 1 1 9:1 10
7. Atlético Madrid 5 3 1 1 9:4 10
8. Valencie 6 3 0 3 10:5 9