Fotbalisté Argentiny překvapivě prohráli ve Venezuele

12. 10. 2011 9:45
Forlán se stal střeleckým rekordmanem Uruguaye
Lionel Messi se neprosadil a musel přihlížet prohře svého týmu
Lionel Messi se neprosadil a musel přihlížet prohře svého týmu | Foto: Reuters

Caracas - Fotbalisté Argentiny v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014 překvapivě prohráli 0:1 ve Venezuele.

O porážce týmu s hvězdným Lionelem Messim v sestavě rozhodl v 61. minutě hlavou po rohovém kopu domácí obránce Fernando Amorebieta.

Venezuela dokázala s Argentinou bodovat poprvé v historii až na 19. pokus. "Nebyla to náhoda ani šťastný zápas. Vítězství jsme si zasloužili," připomněl trenér domácích César Farías šance, které si jeho tým vytvořil.

Češi rozdrtili Litvu, v baráži je čeká třeba Turecko
Na Euro míří Rusové i Řecko, Portugalci jdou do baráže

Největší měl Juan Arango, jehož přímý kop brankář Mariano Andújar těsně před přestávkou vyrazil konečky prstů.

Nový trenér Argentiny Alejandro Sabella s koučem soupeře souhlasil. "My jsme byli lepší v první půlhodině, kdy jsme si vytvořili pár šancí. Pak se ale Venezuela zlepšila a zejména ve druhém poločase nás přehrávala," dodal.

Jediným neporaženým týmem je po dvou odehraných zápasech Uruguay, která po remíze 1:1 v Paraguayi vede se čtyřmi body tabulku.

Za hosty zaznamenal rekordní 32. gól Diego Forlán, který se tak osamostatnil v čele tabulky nejlepších střelců uruguayské reprezentace.

La Paz: Bolívie - Kolumbie 1:2 (0:0)

Branky: 84. Flores - 48. Pabón, 90.+2 Falcao.

Santiago: Chile - Peru 4:2 (2:0)

Branky: 1. Ponce, 18. Vargas, 48. Medel, 63. Suazo z pen. - 49. Pizarro, 60. Farfán.

Asunción: Paraguay - Uruguay 1:1 (0:0)

Branky: 90.+1 Ortiz - 67. Forlán.

Puerto La Cruz: Venezuela - Argentina 1:0 (0:0)

Branka: 61. Amorebieta.

1. Uruguay 2 1 1 0 5:3 4
2. Argentina 2 1 0 1 4:2 3
3. Ekvádor 1 1 0 0 2:0 3
4. Kolumbie 1 1 0 0 2:1 3