Fotbalisté Anglie zdolali Venezuelu a poprvé vyhráli MS dvacítek

11. 6. 2017 14:32
Radost fotbalistů Anlige (ilustrační foto)
Radost fotbalistů Anlige (ilustrační foto) | Foto: Milan Kammermayer

Suwon - Fotbalisté Anglie poprvé v historii vyhráli mistrovství světa hráčů do 20 let. V nedělním finále v jihokorejském Suwonu porazili Venezuelu 1:0 gólem Dominica Calverta-Lewina z 35. minuty. Bronz vybojovala Itálie, která po bezbrankové remíze zvítězila nad Uruguayí 4:1 na penalty.

Přestože ve finále padl jediný gól, viděli diváci mnoho šancí a 39 střeleckých pokusů. V první půli byla aktivnější Anglie, ale skóre mohla otevřít Venezuela. Lucena v 24. minutě rozehrál přímý kop poblíž středového kruhu a zaskočeného anglického brankáře zachránila tyč.

O jedenáct minut později padl jediný finálový gól, když se nadvakrát prosadil po chybě obrany útočník Evertonu Calvert-Lewin. Po změně stran napálil Onomah břevno venezuelské branky, ale jinak byla v druhé půli nebezpečnější Venezuela. Anglický brankář Woodman se však překonával a čtvrt hodiny před koncem chytil i Peňarandovu penaltu.

Mladý výběr Albionu prošel šampionátem bez porážky a vylepšil své dosavadní maximum na MS dvacítek, jímž bylo třetí místo z roku 1993. Venezuela navzdory finálové porážce vybojovala premiérový cenný kov.