Alžířané podruhé ovládli africký šampionát. Senegalce porazili rychlým gólem

19. 7. 2019 23:15
Fotbalisté Alžírska podruhé v historii vyhráli mistrovství Afriky. Ve finále v Káhiře porazili Senegal stejně jako v základní skupině 1:0. O jediný gól se už ve druhé minutě postaral útočník Baghdád Búnidžá. Alžířané navázali na triumf z roku 1990. Naopak "Lvi z Terangy" po roce 2002 prohráli i druhé finále a na premiérové vítězství si musí počkat.
Alžírští fotbalisté oslavují historicky druhý triumf na africkém šampionátu.
Alžírští fotbalisté oslavují historicky druhý triumf na africkém šampionátu. | Foto: Reuters

Alžířané začali skvěle a po dvou minutách šli do vedení. Útočník Búnidžá napřáhl před vápnem a jeho střela se pomocí teče obránce Saného snesla za gólmana Gomise.

To byla také téměř jediná pořádná akce v prvním poločase až do 38. minuty, kdy senegalský útočník Niang zamířil před vápnem těsně nad horní růžek alžírské branky.

Po hodině hry odpískal hlavní rozhodčí po Džuidúrově ruce ve vápně penaltu pro Senegalce. Sudí šel přezkoumat situaci na videu a po zhlédnutí opakovaných záběrů pokutový kop zrušil.

V 66. minutě Ngian obdržel míč za obranu a obehrál si brankáře Mbuhliho, z úhlu však zamířil mimo tři tyče. O tři minuty později se Mbuhli zaskvěl proti Sabalyho střele. V 83. minutě senegalský záložník Sarr v šestnáctce z nadějné pozice přestřelil. V páté minutě nastavení mohli Senegalci srovnat z přímého kopu, který však Alžířané zastavili.

Finále fotbalového mistrovství Afriky v Káhiře:

Senegal - Alžírsko 0:1 (0:1)

Branka: 2. Búnidžá. Rozhodčí: Alioum - Menkouande, Nguegoue. ŽK: Gueye, Gassama - Binsibajní, Bilajlí, Mandí, Džuidúra.

Sestavy:

Senegal: Gomis - Gassama, Sabaly, Sané, Kouyaté - N'Diaye (59. Diatta), Gueye - Saivet (75. Diagne), Sarr, Mané - Niang (85. Keita). Trenér: Cissé.

Alžírsko: Mbuhli - Zifán, Binsibajní, Binlamrí, Mandí - Mahriz, Fighúlí (85. Tahrát), Binnásir, Džuidúra - Bilajlí (83. Brahímí), Búnidžá (89. Slimaní). Trenér: Belmadi.