Fotbalisté AC Milán nedokázali porazit Boloňu a vedou tabulku už jen o bod

4. 4. 2022 23:04
Fotbalisté AC Milán nedokázali ve 31. kole italské ligy porazit Boloňu a po bezbrankové remíze vedou tabulku před Neapolí pouze o bod. Lídři Serie A nezvítězili po třech výhrách.
Zlatan Ibrahimovic dohrával s krvavým šrámem na hlavě
Zlatan Ibrahimovic dohrával s krvavým šrámem na hlavě | Foto: Reuters

Milán měl velkou převahu, směrem na branku hostů vyslal 27 střel, ale skóre zůstalo až do konce osmiminutového prodloužení 0:0. Na čelo tabulky se tlačí také mistrovský Inter Milán, jenž po výhře v nedělním šlágru nad Juventusem ztrácí na městského rivala čtyři body a má zápas k dobru.

Boloňa vybojovala bod na hřišti favorita v prvním zápase poté, co se její kouč Siniša Mihajlovič musel vrátit do nemocnice kvůli léčbě leukémie. Srbský trenér v minulosti krátce vedl i AC Milán, jenž mu před zápasem poslal povzbuzující vzkaz na obrazovce na stadionu. Boloňa si polepšila na 12. místo.

Hellas Verona bez nemocného českého záložníka Antonína Baráka zdolala 1:0 Janov po brance Giovanniho Simeoneho už z 5. minuty. Sestupem ohrožený Janov prohrál poprvé pod vedením trenéra Alexandera Blessina, jenž převzal tým v lednu po odvolání Andrije Ševčenka a uhrál s ním sérii osmi zápasů bez porážky. I tak je předposlední bodově nastejno s osmnáctými Benátkami. Verona je devátá.

Italská fotbalová liga - 31. kolo: Hellas Verona - FC Janov 1:0 (5. Simeone), AC Milán - Boloňa 0:0.

1. AC Milán 31 20 7 4 56:29 67
2. Neapol 31 20 6 5 56:23 66
3. Inter Milán 30 18 9 3 63:24 63
4. Juventus Turín 31 17 8 6 47:27 59
5. AS Řím 31 16 6 9 51:35 54
6. Lazio Řím 31 15 7 9 60:46 52
7. Bergamo 30 14 9 7 52:34 51
8. Fiorentina 30 15 5 10 49:38 50