Fotbalista Verón ukončil v Estudiantes napodruhé kariéru

ČTK ČTK
19. 5. 2014 13:05
Argentinský záložník Juan Sebastián Verón ukončil v 39 letech napodruhé kariéru.
Juan Sebastian Veron (Estudiantes de La Plata)
Juan Sebastian Veron (Estudiantes de La Plata) | Foto: Reuters

Buenos Aires - Argentinský záložník Juan Sebastián Verón ukončil v 39 letech napodruhé kariéru. Někdejší kapitán národního týmu, jenž se poprvé s fotbalem rozloučil v roce 2011, se vloni v dresu Estudiantes vrátil znovu na hřiště. Po ročním angažmá bude v klubu, kde zahájil před dvaceti lety profesionální kariéru, dál působit jako sportovní ředitel.

Verón odehrál v nedělním duelu v Buenos Aires celý zápas, ale prohře 1:2 nezabránil. Na konci zápasu mu připravili bouřlivé ovace fanoušci domácího týmu Tigre, příznivci Estudiantes mají v celé sezoně z bezpečnostních důvodů zákaz cestování na venkovní zápasy.

"Měl jsem štěstí, že jsem v tomto klubu začal, když mi bylo pět, a končím v devětatřiceti," řekl holohlavý Verón, jenž oblékal dres klubu z La Plata stejně jako jeho otec Juan Ramón.

Během aktivní kariéry vystřídal týmy Parmy, Lazia, Interu Milán, Manchesteru United či Chelsea. Po návratu z Evropy v roce 2006 byl dvakrát vyhlášen nejlepším hráčem Jižní Ameriky.

V Estudiantes si získal respekt i mimo hřiště. Klubu věnoval část svého jmění na rekonstrukci stadionu a tréninkového zázemí. Plat z právě skončeného ročního angažmá šel na financování mládežnického týmu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy