reklama
 
 

Bývalý velšský reprezentant strávil ve vězení více než dva roky, po odvolání byl uznán nevinným

14. 10. 2016 18:37
Bývalý velšský fotbalový reprezentant Ched Evans strávil ve vězení více než dva roky za znásilnění. V novém procesu byl shledán nevinným.

Londýn - Bývalý velšský fotbalový reprezentant Ched Evans, jenž strávil více než dva roky ve vězení za znásilnění, byl v novém procesu shledán nevinným. Právníci sedmadvacetiletého někdejšího útočníka Manchesteru City a Sheffieldu United uspěli po odvolání u poroty s novými informacemi.

Evans, jenž má na kontě třináct startů za reprezentaci, byl odsouzen k pěti letům vězení v dubnu 2012. Po odpykání poloviny trestu byl v říjnu 2014 propuštěn. Obvinění ze znásilnění opakovaně odmítal, sex byl podle něj dobrovolný.

Devatenáctiletá dívka ho podle jeho tvrzení přizvala k hrátkám, které v hotelovém pokoji provozovala s jeho spoluhráčem Claytonem McDonaldem. Následně ale tvrdila, že byla natolik opilá, že si nic nepamatuje. Nové vyšetřování vypátralo další dva muže, kteří s ní měli stejnou zkušenost, v jejich případě žádné obvinění ze znásilnění nenásledovalo.

autor: ČTK | 14. 10. 2016 18:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama