Fotbalista Drážďan Wachs byl postřelen při přepadení obchodu, jeho příbuzná zemřela

ČTK ČTK
21. 12. 2016 17:13
Jednadvacetiletý obránce se musel podrobit urgentní operaci, podle dnešního vyjádření německého klubu je už mimo ohrožení života. Jeho příbuzná však byla zabita.
Marc Wachs (fotbalista Dynama Drážďany)
Marc Wachs (fotbalista Dynama Drážďany) | Foto: ČTK

Drážďany - Fotbalista druholigových Drážďan Marc Wachs byl postřelen při úterním přepadení ve Wiesbadenu, při němž zemřela jeho příbuzná a další člen rodiny byl rovněž zraněn. Jednadvacetiletý obránce se musel podrobit urgentní operaci, podle dnešního vyjádření německého klubu je už mimo ohrožení života.

Wiesbadenské policie, která neuvedla žádná jména, potvrdila, že k incidentu došlo v obchodě. Devětapadesátiletá žena, která v něm pracovala, střelným zraněním podlehla, její manžel a jednadvacetiletý synovec utrpěli zranění.

Sportovní ředitel Dynama Drážďany Ralf Minge byl událostí otřesen. "Celé Dynamo stojí za Marcem a jeho rodinou. Budeme tu pro ně, kdykoliv budou potřebovat naši pomoc a podporu. Marc, jeho rodina a zotavování, fyzické i psychické, jsou teď našimi jedinými prioritami," uvedl.

Wachs přišel do Drážďan vloni z Mohuče, v aktuální sezoně se ale na hřiště ještě nedostal.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy