"Klokanům" neuznali gól, Baník a Teplice zůstávají bez výhry

Aktualizováno 8. 8. 2014 22:12
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se v Jihlavě dočkali první výhry v letošním ročníku Synot ligy. Hráči Baníku Ostrava a Teplic po remíze 1:1 zůstávají stále bez triumfu.
Radost fotbalistů Bohemians 1905.
Radost fotbalistů Bohemians 1905. | Foto: Dalibor Sosna

Jihlava - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se v Jihlavě dočkali první výhry v letošním ročníku Synot ligy, když dnes v zápase 3. kola porazili v souboji dvou týmů bez zisku bodu domácí Vysočinu 2:1.

Hráči Baníku Ostrava a Teplic po remíze 1:1 zůstávají stále bez triumfu.

V Jihlavě na gól hostujícího Mikuše sice ještě odpověděl Kučera, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře hostů střídající Cseh. Bohemians tak získali první body.

Severočechy, kteří v Ostravě nastoupili k prvnímu utkání po úmrtí klubového ředitele Františka Hrdličky, poslal do vedení Aidin Mahmutovič. Baník však ještě do poločasu srovnal zásluhou Brazilce Azeveda.

Hosté skórovali po půl hodině

Oba celky se po úvodních dvou kolech krčily bez bodu na dně tabulky a jejich trenéři provedli změny v sestavě. Za Jihlavu po zranění nastoupil Jánoš a na hrotu útoku bosenského střelce Harbu doplnil od první minuty také poprvé Mešanovič.

Jenže kromě rohového kopu hned zkraje utkání se Jihlavané dlouho nemohli prosadit. Až po Vaculíkově průniku do vápna se dostal ke střele Kukol, ale jeho projektil z hranice vápna minul pravou tyč Švengerovy branky.

"Klokani", kteří z předchozích 11 zápasů na hřišti soupeře vyhráli jen jednou, šli do vedení po půl hodině hry. V 32. minutě si Moravec na pravé straně postupně poradil jak s Koukolem, tak i s Vidličkou, po průniku do vápna naservíroval míč Mikušovi a ten bez problémů skóroval.

"Bohemka" přišla o regulérní gól

Hned po přestávce ale mohlo být vyrovnáno. Harbův prudký centr zleva na vlastního brankáře ztečoval stoper Brabec, ale Švenger na čáře míč zkrotil. V 52. minutě mohl zvýšit na 2:0 pro hosty Bratanovič, ale rozhodčí kvůli domnělému ofsajdu záložníka Bohemians gól chybně neuznali.

Místo toho za pět minut Jihlavané po nenápadné akci vyrovnali a utnuli po 285 minutách dosavadní střeleckou nemohoucnost. Po Vaculíkově přihrávce mířil přesně z 20 metrů Kučera.

Spravedlnost zajistil Cseh

Jihlava, která z posledních sedmi domácích zápasů prohrála jen jednou, poté vrhla všechny síly do útoku. Kouč Rada dokonce stáhl obránce Vidličku, kterého nahradil ofenzivním Kosakem.

Pět minut před koncem Harba z velkého vápna netrefil branku ve vyložené příležitosti. A domácí to mohlo jen mrzet. V 88. minutě rozhodl o výhře Bohemians Cseh, který se prosadil po Radově centru ze standardní situace, když záložníka "Klokanů" nepokryl jihlavský kapitán Vaculík.

Tvrdé jádro zápas bojkotovalo

Ostrava neměla podporu radikálních fanoušků, kteří na protest proti bezpečnostním opatřením zápas bojkotovali. Týmu chyběl zraněný kapitán Svěrkoš, i bez něj se však do Teplic v prvním domácím utkání sezony Baník zakousl a aktivní hrou si vytvářel tlak.

Skóre mohl otevřít Kukec, ale hlavou v dobré pozici těsně minul. Neuspěl Baránek a ve 27. minutě byl gólu blízko Frydrych, když nejprve nastřelil břevno a následně brankáře Grigara.

Místo toho udeřilo na druhé straně z první vážnější šance. Po brejku našel Litsingi kanonýra Mahmutoviče, který obešel brankáře a poslal míč do branky. Pro bosenského útočníka to byl první ligový gól od loňského září, od listopadu však měl dlouhou pauzu kvůli vážnému zranění kolena.

Vyloučení Táborského stav nezměnilo

Fotbalisté Baníku se snažili rychle odpovědět a povedlo se to za deset minut. Z dálky se do míče opřel brazilský záložník Azevedo a s pomocí teče jednoho z obránců překonal brankáře Grigara.

Po změně stran jako první zahrozil domácí Narh, na druhé straně trefil Jablonský hlavou jen tyč ostravské branky.

Baník měl nadále více ze hry, ale do šancí už se dostával těžko, zvláště když v poslední čtvrthodině se střed hřiště změnil v bojiště a místo pohledných akcí viděli fanoušci spíše fauly, strkanice a hádky s rozhodčím. Výsledkem byla červená karta pro střídajícího teplického hráče Táborského v 88. minutě. Ostrava už ale krátkou přesilovku nevyužila.

3. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 57. Kučera - 32. Mikuš, 88. Cseh. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vaňkát. ŽK: Hanuš, Vidlička - Brabec, Bratanovič. Diváci: 3093.

Jihlava: Hanuš - Vidlička (71. Kosak), Kryštůfek, Krejčí, T. Marek - Kukol, Kučera, Jánoš, Vaculík - Harba, Mešanović (79. Jungr). Trenér: Rada.

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann (64. Cseh) - Moravec, Mosquera, Jindřišek, Rada, Bratanovič (86. Bartek) - Mikuš (81. Lietava). Trenér: Pivarník.

Baník Ostrava - FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 37. Azevedo - 27. Mahmutovič. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Kotalík. ŽK: Narh, Azevedo, Sukup - Takács, Ljevakovič, Vondrášek, Táborský, Matula, Grigar. ČK: 88. Táborský. Diváci: 3811.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer (72. Sukup) - Kukec, Mensah (63. Šichor), Greguš, Lindpere (81. Štěpán), Azevedo - Narh. Trenér: Svědík.

Teplice: Grigar - Vondrášek (77. Lüftner), D. Jablonský, Takács, Krob - Matula, Hošek - Nivaldo (90.+2 Fenin), Ljevakovič, Litsingi - Mahmutovič (63. Táborský). Trenér: Ščasný.

1. Sparta 2 2 0 0 5:1 6
2. Slavia 2 2 0 0 5:2 6
3. Plzeň 2 1 1 0 5:3 4
4. Dukla 2 1 1 0 1:0 4
5. Slovácko 2 1 0 1 5:3 3
6. Brno 2 1 0 1 3:2 3