Schalke poslalo Herthu na dno tabulky, Lazio protáhlo sérii bez porážky na osm zápasů

Aktualizováno 14. 4. 2023 23:06
Fotbalisté Schalke ve 28. kole německé ligy v záchranářském souboji porazili 5:2 Herthu Berlín a poslali ji místo sebe na poslední místo tabulky. Český reprezentant Alex Král odehrál za vítěze celý zápas. Lazia Řím v 30. kole italské ligy zvítězili 3:0 na hřišti Spezie. Druhý celek tabulky natáhl sérii neporazitelnosti na osm zápasů.
Fotbalisté Schalke 04 spolu s maskotem slaví vítězstvím nad Herthou Berlín
Fotbalisté Schalke 04 spolu s maskotem slaví vítězstvím nad Herthou Berlín | Foto: Reuters

Bundesliga

Za domácí se v prvním poločase prosadili Skarke a Bulter, hosté v nastavení snížili zásluhou Jovetiče. Schalke však po přestávce rozhodlo, když se podruhé prosadil Bulter a také Terodde a Kamiński. Za Herthu na 2:4 snížil Richter.

Schalke se dočkalo první výhry po čtyřech kolech a opustilo poslední místo tabulky, kam klesla Hertha. V tabulce si polepšilo na 16. místo, které znamená účast v baráži. Od příček zajišťujících záchranu dělí celek z Gelsenkirchenu dva body. Hertha za dnešním soupeřem zaostává o dva body, předposlední Stuttgart je za Schalke o jeden bod.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Schalke - Hertha Berlín 5:2 (14. a 78. Bulter, 3. Skarke, 48. Terodde, 90.+2 Kamiński - 45.+2 Jovetič, 84. Richter).

Serie A

Lazio, druhý celek tabulky italské nejvyšší soutěže, natáhl sérii neporazitelnosti na osm zápasů, během nichž ztratil body jen bezbrankovou remízou v Boloni.

O výhře hostů rozhodli z penalty v prvním poločase Immobile, po přestávce se prosadili Felipe Anderson a Antonio. Domácí v závěru dohrávali bez vyloučeného Ampadua, který dostal druhou žlutou kartu.

Lazio posedmé z posledních osmi kol udrželo čisté konto a na druhé příčce Serie A má 61 bodů. Na vedoucí Neapol ztrácí 13 bodů, od římského rivala AS na třetím místě jej dělí osm bodů. Oba soupeři však mají odehráno o zápas méně.

Spezii patří 16. místo těsně nad hranicí sestupového pásma. Od Verony na 18. příčce ji dělí čtyři body. Cremonese, které dnes porazilo 1:0 Empoli, na předposledním 19. místě zaostává o sedm bodů. Poslední Sampdoria Janov ztrácí ještě o čtyři body víc.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Cremona - Empoli 1:0 (4. Dessers), Spezia - Lazio Řím 0:3 (36. Immobile z pen., 52. Felipe Anderson, 89. Antonio).

20. Sampdoria Janov 29 3 6 20 18:50 15

Poznámka: Juventusu bylo odečteno 15 bodů kvůli finančním podvodům.

La Liga

Vallecano zdolalo 2:1 Pamplonu a po osmi zápasech se v nejvyšší soutěži dočkali vítězství. V tabulce si polepšili na osmé místo se ztrátou pěti bodů na pohárové příčky.

Rayo za výhrou vykročilo v závěru první půle, kdy si dal nejprve vlastní branku Hernández a poté se prosadil Palazón. Po přestávce už jen snížil Gómez. Pamplona dnešnímu soupeři přepustila osmé místo a ztrácí na něj dva body.