Fotbal pro pamětníky. Komentuje Štěpán Škorpil

Sport Sport
3. 6. 2010 10:40
Můžete na vlastní oči vidět třeba Pelého

Praha - V pražském kině Aero se chystá neobvyklý projekt: fotbal pro pamětníky.

Těsně před začátkem fotbalového mistrovství světa tu společnost Negativ promítne zápas z roku 1978 Argentina - Holandsko včetně prodloužení a finále z roku 1970 mezi Brazílií a Itálií.

Kdo přijde, uvidí a uslyší legendy: právě ve druhém promítaném zápase hrál nejlepší fotbalista všech dob Pelé a Brazílie v něm získala natrvalo Zlatou Niké, do té doby putovní cenu pro fotbalové světové šampiony.

Čtěte také:
Argentinská vláda v podezření: Na MS vyšlou chuligány
Hooligans chtěli na MS oklikou.Policie je však odhalila

"Jistě, fotbalový pravěk. V rozpáleném Mexiku 1970 se poprvé hrálo s „televizním" míčem, sešitým z černých pětiúhelníků a bílých šestiúhelníků, poprvé se vysílalo v barvě. Z Argentiny 1978 se v paměti uchovaly - pomineme-li těsné a krátké trenýrky jihoamerických fotbalistů - hlavně miliony papírků, kterými domácí fanoušci při nástupu svých miláčků dokázali pokrýt vydupaný trávník v Buenos Aires," napsal jeden z organizátorů akce Marek Šálek v tiskové zprávě.

Zápasy bude živě komentovat někdejší sportovní redaktor Československé televize Štěpán Škorpil.

"Jsme rádi, že poté, co jsme mohli nabídnout milovníkům opery přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery, přicházíme s podobným zážitkem i pro příznivce toho nejlepšího z dějin fotbalu," říká Ivo Andrle, dramaturg „mundialového" minifestivalu Toto je fotbal!.

Program akce v kinu Aero:

úterý 8. června, 19:00 hodin: Finále MS 1978 ARGENTINA - HOLANDSKO

středa 9. června, 19:00 hodin: Finále MS 1970 BRAZÍLIE - ITÁLIE

 

Právě se děje

před 37 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy