Arsenal přehrál Leeds 4:1, zastřílel si i Manchester City proti Liverpoolu

Aktualizováno 1. 4. 2023 18:08
Fotbalisté Arsenalu porazili v 29. kole anglické ligy Leeds 4:1 a tabulku stále vedou o osm bodů před Manchesterem City, který má zápas k dobru. Obhájce titulu i bez zraněného kanonýra a suverénně nejlepšího střelce soutěže Erlinga Haalanda porazil v šlágru Liverpool po obratu rovněž 4:1. Chelsea doma podlehla Aston Ville 0:2 a je až jedenáctá.
Jack Grealish z Manchesteru City saví gól v sítí Liverpoolu
Jack Grealish z Manchesteru City saví gól v sítí Liverpoolu | Foto: Reuters

Arsenal poslal do vedení v 35. minutě z penalty Jesus. Krátce po začátku druhé půle se prosadil White a následně znovu Jesus. Za hosty snížil Kristensen, poslední slovo ale měl Xhaka. "Kanonýři" zvítězili v šestém kole po sobě, Leeds dělí bod od první sestupové příčky.

"Citizens" proti Liverpoolu od 17. minuty prohrávali po trefě Salaha, který dal dvanáctý gól v sezoně, ale už o deset minut později vyrovnal argentinský mistr světa Álvarez. Po 52 sekundách druhého poločasu dokonal obrat De Bruyne, na nějž navázali Gündogan a Grealish.

Manchester City od listopadu 2015 neprohrál s Liverpoolem doma v Premier League posedmé v řadě. Trenér Guardiola si na lavičce City připsal 100. domácí ligové vítězství, na což potřeboval pouze 128 utkání, nejméně v historii Premier League. Jeho svěřenci vyhráli sedmý soutěžní zápas po sobě. "Reds" v lize prohráli podruhé za sebou a klesli na osmé místo s pětibodovou ztrátou na účast alespoň v Evropské lize.

První gól Aston Villy proti Chelsea obstaral Watkins, po přestávce stanovil konečné skóre McGinn. Birminghamský tým vyhrál v lize na Stamford Bridge po sedmi utkáních poprvé od prosince 2011 a posunul se před svého dnešního soupeře na devátou příčku. "Blues" doma nezvítězili ve čtyřech z posledních pěti ligových duelů.

Crystal Palace v obnovené premiéře pod trenérem Hodgsonem, jenž během reprezentační pauzy nahradil odvolaného Vieiru, zvítězil po obratu nad Leicesterem 2:1. Vítězný gól zaznamenal v páté minutě nastavení střídající Mateta. Londýnský celek vyhrál v lize po 12 utkáních. Leicesteru stále patří první sestupová pozice.

O bod před Liverpool se posunuly Brighton a Brentford po vzájemné remíze 3:3. O dělbě bodů rozhodl gólem z penalty v 90. minutě domácí Mac Allister.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Manchester City - Liverpool 4:1 (28. Álvarez, 47. De Bruyne, 53. Gündogan, 74. Grealish - 17. Salah), Bournemouth - Fulham 2:1 (50. Tavernier, 79. Solanke - 16. Pereira), Brighton - Brentford 3:3 (21. Mitoma, 28. Welbeck, 90. Mac Allister z pen. - 11. Jansson, 22. Toney, 49. Pinnock), Nottingham - Wolverhampton 1:1 (38. Johnson - 83. Podence), Arsenal - Leeds 4:1 (35. z pen. a 55. Jesus, 47. White, 84. Xhaka - 76. Kristensen), Crystal Palace - Leicester 2:1 (59. vlastní Iversen, 90.+5 Mateta - 56. Pereira), Chelsea - Aston Villa 0:2 (18. Watkins, 56. McGinn).

1. Arsenal 29 23 3 3 70:27 72
2. Manchester City 28 20 4 4 71:26 64
3. Manchester United 26 15 5 6 41:35 50
4. Tottenham 28 15 4 9 52:40 49
5. Newcastle 26 12 11 3 39:19 47
6. Brighton 26 12 7 7 49:34 43
7. Brentford 28 10 13 5 46:37 43
8. Liverpool 27 12 6 9 48:33 42