Plzeň zlomila Zlín hned po úvodním hvizdu, Příbram se konečně dočkala vítězství

Aktualizováno 7. 12. 2018 19:59
Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Zlína. Snížila tak ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. V druhém pátečním duelu Příbram vyhrála na hřišti Dukly po obratu 2:1.
Tomáš Chorý.
Tomáš Chorý. | Foto: fcviktoria.cz

Plzeň snížila ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. Plzeň těžila z vydařeného vstupu do zápasu, když už po osmi minutách vedla po gólech Tomáše Chorého a Jana Kovaříka a pak si výhru hlídala.

Zlín začal defenzivně a Plzeň ho rychle potrestala. Z levé strany poslal míč před branku Kovařík, domácí obrana nechala volného Chorého, který otevřel skóre.

A brzy přišla i pojistka. Po kombinaci Chorého a Čermáka přetáhl Havel míč na druhou stranu vápna, kde zůstal nepokrytý Kovařík a tvrdou střelou svou slabší pravačkou pod břevno překonal brankáře Dostála podruhé.

Zlínu úvodní minuty zápasu vůbec nevycházely a k hlavičce se dostal plzeňský Procházka, Dostál ale tentokrát míč schoval do rukavic. Ve 22. minutě to už mohlo být dokonce o tři branky. Po zaváhání Bača se Plzeň dostala do další nebezpečné šance, jenže Petržela v gólové pozici zlínskou branku přestřelil. Na druhé straně se domácím povedlo alespoň ohrozit Hrušku, když se po standardní situaci dostal k zakončení hlavou Gajič. Brankář Plzně ale pohodlně sebral míč.

Více práce měl Hruška o pár minut později. Bartošákova střela k němu ještě neprošla, ale míč se odrazil k Holíkovi, který z levé strany donutil plzeňského gólmana k zákroku.

Do druhé poloviny Zlín hru více otevřel, vysunul Hronka na hrot k Vyhnalovi a dostal se více do tlaku. Bartošák dobrým centrem z levé strany našel Hronka, který se ale gólové šance zalekl a míč vůbec netrefil. Plzeň také měla svou šanci, Kovaříkův přímý kop však dobře vyrazil Dostál.

Aktivně hrající Bartošák poté pořádně vystrašil plzeňského Hrušku, když natáhl ke střele a brankář Viktorie se musel předvést. Zlín nadále útočil, jenže obrana Plzně zůstala pevná až do závěrečného hvizdu.

Dukle odveta za debakl nevyšla

Příbram v nejvyšší soutěži naplno bodovali po sedmi zápasech. Na začátku druhé půle poslal pražskou Duklu do vedení Uroš Djuranovič, ale mezi 69. a 77. minutou otočili výsledek Jan Rezek z penalty a Antonín Fantiš. Středočeský nováček v neúplné tabulce poskočil na desáté místo, Dukla zůstala předposlední.

Do sestavy Dukly se vrátil zkušený slovenský stoper Ďurica, který si odpykal třízápasový disciplinární trest za faul na jabloneckého záložníka Masopusta. Souboj nejméně produktivního týmu ligy s mužstvem, které má zase nejhorší obranou soutěže, v úvodních minutách nabídl spíše urputný boj bez větších šancí.

Až po půl hodině hry zahrozili Příbramští. Fantiš zblízka přehodil Radu, jehož na brankové čáře zastoupil Podaný a míč odhlavičkoval. Krátce před pauzou domácího Djuranoviče vychytal gólman Kočí a jeho protějšek Rada se zase z úhlu nenechal překvapit Mingazovem.

Dukla vstoupila lépe do druhého poločasu. V 56. minutě se po zaváhání hostující obrany dostal míč k Djuranovičovi, černohorský útočník nejprve sám před Kočím trefil tyčku, ale z dorážky už nezaváhal.

Hosté se pak zvedli a Duklu zatlačili. Ostojič podle rozhodčího Ardeleanua v pokutovém území fauloval Mingazova a nařízenou penaltu v 69. minutě suverénně proměnil Rezek. Dejvický tým v lize inkasoval poprvé po 343 minutách.

Příbramští osm minut po vyrovnání přidali další gól. Antwi se protáhl mezi domácími obránci, nacentroval na Fantiše a ten pohotovým volejem o zem překonal Radu. Svěřenci Josefa Csaplára už v závěru náskok udrželi a venku v první lize zvítězili poprvé od loňského dubna. Dukla nedokázala vrátit soupeři srpnový debakl 0:4.

18. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. Chorý, 8. Kovařík. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Myška. ŽK: Matejov, Jiráček - Petržela. Diváci: 3472.

Zlín: Dostál - Bačo (85. Železník), Buchta, Gajič - Matejov, Podio, Jiráček, Bartošák - Hronek, Libor Holík (79. Jakubov) - Vyhnal. Trenér: Bílek.

Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Hubník, Kovařík - Petržela (77. Ekpai), Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Procházka, Kopic - Chorý (89. Řezníček). Trenér: Vrba

Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 56. Djuranovič - 69. Rezek z pen., 77. Fantiš. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Poživil. ŽK: Breda, Souček, Miloševič, Raspopovič, Djuranovič - Kodr, Keita, Květ. Diváci: 879.

Dukla: Rada - Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček - Miloševič - Podaný (79. Brandner), Breda (73. Bezdička), Bezpalec, Bilovský - Djuranovič (88. Krunert). Trenér: Skuhravý.

Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Soldát, Keita - Mingazov (81. Nitrianský), Rezek, Voltr (63. Květ) - Fantiš (90.+4 Skácel). Trenér: Csaplár.