Češi stříleli ve Vítkovicích góly, Srbové umřeli na krásu

Nové retro dresy přinesly výhru, Češi si na Srbech smlsli
Čtyři góly vstřelil národní tým naposledy před rokem v kvalifikačním zápase v Kazachstánu.
Zatímco Srbsko nastoupilo v nejsilnější sestavě i se všemi hvězdami z anglické ligy,...
... v české brance chyběla obvyklá jednička Petr Čech a šanci dostal vítkovický odchovanec Tomáš Vaclík. A hned v 10. minutě ukázal skvělý postřeh a lapil velkou šanci Ljajičovi.
Místo Čecha si kapitánskou pásku navlékl stoper Sivok, který se vrátil do reprezentace po pětiměsíční pauze zaviněné zdravotními potížemi.
13. 11. 2015 22:25
Branky Sivoka, Necida, Krejčího a Zahustela a na druhé straně Škuletiče rozhodly o tom, že čeští fotbalisté dnes začali přípravu na Euro 2016 výhrou 4:1 nad Srbskem.

Ostrava - Čeští fotbalisté začali přípravu na evropský šampionát vítězně. Ve Vítkovicích dnes porazili tým Srbska 4:1. Branky vítězů vstřelili Sivok, Necid, Krejčí a Zahustel, za hosty v závěru snížil Škuletič.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

"Konečně jsem vyhrál přípravný duel. Děkuji fanouškům, jsem nadšený, že jsme zaplnili stadion. Z výkonu ve druhém poločase jsem spokojený," řekl pro Českou televizi kouč Pavel Vrba.

"V prvním poločase to nebylo ono, nepouštěli jsme do šancí ale ani soupeře. Ten byl ale lepší v držení míče, tvrdší v osobních soubojích, mají skvělé hráče, ve druhé půli jsme už hru zlepšili a zpřesnili," dodal.

Zatímco Srbsko nastoupilo v nejsilnější sestavě i se všemi hvězdami z anglické ligy, v české brance chyběla obvyklá jednička Petr Čech a šanci dostal vítkovický odchovanec Tomáš Vaclík. A hned v 10. minutě ukázal skvělý postřeh a lapil velkou šanci Ljajičovi.

Místo Čecha si kapitánskou pásku navlékl stoper Sivok, který se vrátil do reprezentace po pětiměsíční pauze zaviněné zdravotními potížemi. A premiéru s páskou oslavil gólem. Pudil zahrál roh na přední tyč, kde byl Sivok u míče dříve než gólman Stojkovič a hlavou poslal Česko do vedení.

Šlo o první českou střelu na branku. Jinak měli více ze hry Srbové, kteří potvrzovali individuální kvalitu a rychle kombinovali. Domácí ale pozorně bránili a hrozili z brejků, které se však nevedlo lépe zakončovat.

Srbové, kterým nevyšla kvalifikace, začali brzy ztrácet nervy a hádali se s rozhodčím, protihráči i sami mezi sebou. Hodně se zlobili, když Sivok zahrál ve vápně rukou, ale ta byla v přirozené pozici a sudí to neposoudil jako penaltovou situaci. Podobně tomu bylo i na druhé straně po ruce Ivanoviče.

Ostrava si první reprezentační zápas v regionu po více než 18 letech užívala. Fanoušci hlasitě povzbuzovali, hledištěm kolovala mexická vlna a v jednu chvíli celý stadion skákal do pokřiku "Kdo neskáče, není Čech".

Dlouho se hrálo bez větších šancí, v 57. minutě protáhl gólmana Stojkoviče táhlou střelou Pavelka. O pět minut později vlétl do vápna Pudil, Tomovič ho fauloval a tentokrát už sudí penaltu odpískal. Míč si vzal Necid a tvrdou střelou do středu branky zvýšil vedení. V reprezentaci se tak trefil po 13 měsících.

Srbsko se neprosazovalo tolik jako v první půli, ale nakonec alespoň snížilo po standardní situaci, když centr zužitkoval hlavou střídající Škuletič. Jenže Češi měli rychlou odpověď. Škoda šel do souboje, míč propadl ke Krejčímu, ten se stihl otočit ve vápně a propasírovat střelu skrz nohy brankáře Stojkoviče.

V závěru už si Češi hlídali vítězství za pokřiku "Hoši, děkujem", přesto se po brejku a Plašilově centru ještě prosadil Zahustel, který tak oslavil svůj reprezentační debut. Národní tým tak na šestý pokus poprvé pod trenérem Pavlem Vrbou vyhrál nesoutěžní utkání.

Přípravné fotbalové utkání v Ostravě:

ČR - Srbsko 4:1 (1:0)

Branky: 17. Sivok, 63. Necid z pen., 82. Krejčí, 90. Zahustel - 79. Škuletič. Rozhodčí: Vnuk - Weiss, Vorel (všichni SR). ŽK: A. Mitrovič, Stojkovič (oba Srbsko). Diváci: 14.975.

ČR: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, M. Kadlec, Pudil - Darida (86. Vacek), Pavelka - Skalák (71. Zahustel), Dočkal (56. Plašil), Šural (71. Krejčí) - Necid (80. Škoda). Trenér: Vrba.

Srbsko: Stojkovič - Tomovič, Ivanovič, D. Tošič, Kolarov - Milivojevič (69. Gudelj), Matič - Z. Tošič (59. Kostič), Ljajič, Tadič (59. Kataj) - A. Mitrovič (69. Škuletič). Trenér: Čurčič.