Chelsea vstoupila bez Čecha do Premier League vítězně

18. 8. 2014 22:57
Diego Costa svým gólem nastartoval Chelsea k obratu.
Diego Costa svým gólem nastartoval Chelsea k obratu. | Foto: Reuters

Burnley - Fotbalisté Chelsea vstoupili do nového ročníku bez Petra Čecha v brance vítězství na hřišti nováčka z Burnley 3:1.

Čechův rival Thibaut Courtois sice už ve 14. minutě inkasoval, ale brankami Costy, Schürrleho a Ivanoviče londýnský klub ještě v prvním poločase zápas obrátil. U všech branek byla letní posila Cesc Fábregas.

Utkání jsem sledovali živě ZDE

Trenér José Mourinho se rozhodl svěřit místo brankářské jedničky Courtoisovi, ten však angažmá v Chelsea začal smolně, když už po 14 minutách lovil míč ze své sítě. Po rohovém kopu zůstali hráči Burnley v útoku, míč se dostal k Arfieldovi, který při svém debutu v Premier League otevřel skóre vydařenou střelou z hranice vápna. Courtois byl bez šance, zvláště když měl zakrytý výhled.

Chelsea však velmi rychle odpověděla a u všeho podstatného byl Fábregas. Španělský reprezentant, který v Anglii již hrával za Arsenal, nejprve patičkou uvolnil Ivanoviče, jehož střílený centr skončil na tyči a Diego Costa dorážkou srovnal.

Londýňané ovládli hřiště

Ve 21. minutě pak předvedla Chelsea akci jak z učebnice. Po dlouhé kombinaci přišla rychlá akce na jeden dotyk, Fábregas našel za obranou Schürrleho a německý reprezentant zařídil vedení. Při celé akci si hráči Chelsea bez přerušení pětadvacetkrát přihráli.

"Náš druhý gól byl opravdu krásný. Byla to přehlídka hezkých přihrávek, pohybu a skvělého periferního vidění," chválil Mourinho.

Deset minut před půlí pak bylo rozhodnuto, když Fábregasův roh poslal do branky Ivanovič.

Burnley mohlo snížit v úvodu druhé půle, ale další vydařenou střelu Arfielda skvěle zneškodnil Courtois, který jinak příliš práce neměl a musel sbírat jen vysoké centry. "Bylo důležité, že jsme neinkasovali na 2:3. Už v kabině jsme si říkali, že potřebujeme dát gól, abychom je definitivně zlomili, ale zároveň že je nesmíme pustit do zápasu. A to se povedlo," řekl Mourinho.

Více šancí si však už domácí nevytvořili a Chelsea s přehledem pohlídala výhru, která ji hned v prvním kole vyšvihla do čela tabulky.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Burnley - Chelsea 1:3 (14. Arfield - 17. Diego Costa, 21. Schürrle, 34. Ivanovič).

1. Chelsea 1 1 0 0 3:1 3
2. Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
3. Arsenal 1 1 0 0 2:1 3
Liverpool 1 1 0 0 2:1 3
Swansea 1 1 0 0 2:1 3
6. Aston Villa 1 1 0 0 1:0 3
Hull 1 1 0 0 1:0 3
Tottenham 1 1 0 0 1:0 3