Drama na Bazalech: Naštvaný Baroš i zahozená penalta

Prohlédněte si galerii z dramatického zápasu 22. kola Synot ligy, v němž fotbalisté Plzně vyhráli na hřišti ostravského Baníku 2:0.
Milan Baroš se na rozhodčího Romana Hrubeše hodně zlobil poté, co proti Baníku odpískal přísnou penaltu.  A i když tuto výhodu Plzeň nevyužila, nakonec si Viktoria domů odvezla tři body za vítězství 2:0.
Nejemotivnější moment zápasu přišel v 31. minutě.
Diskutabilní pokutový kop za kontakt Kouřila s Mahmutovičem vyvolal bouři emocí.
Jenže Kolář svůj 250. ligový duel neoslavil gólem ani z penalty.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
5. 4. 2015 20:10
Prohlédněte si galerii z dramatického zápasu 22. kola Synot ligy, v němž fotbalisté Plzně vyhráli na hřišti ostravského Baníku 2:0.

Více o zápase Baník Ostrava - Plzeň čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 6 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy