Kdo vyhořel a kdo zářil? Osmifinále MS oddělilo zrno od plev

Světový šampionát fotbalistů má za sebou kompletní boje v základních skupinách. O tom, kdo uspěl a které týmy vyhořelo, se dozvíte v naší galerii.
Portugalský zmar začal už v úvodním duelu s Němci, který skončil krutou porážkou 0:4.
Když pak Portugalci jen remizovali s USA 2:2, bylo jasné, že jsou jejich postupové naděje už jen v říši čísel a senzací.
Na zázrak čekaly portugalské fanynky v duelu s Ghanou marně. Při rovnosti bodů s Američany poslalo tým kolem CR7 domů výrazně horší skóre.
Ještě větším šokem bylo vyřazení obhájců titulu ze Španělska.
Foto: Reuters
Sport Sport
27. 6. 2014 10:00
Světový šampionát fotbalistů má za sebou kompletní boje v základních skupinách. O tom, kdo uspěl a které týmy vyhořelo, se dozvíte v naší galerii.

Kompletní výsledky MS ve fotbale 2014 najdete ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy