Formu Vrbovy party otestuje před Eurem v březnu Ibrahimovič a spol.

ČTK ČTK
13. 12. 2015 17:11
Jak na tom je česká fotbalová reprezentace prověří v březnovém přípravném utkání fotbalisté Švédska, dalšího účastníka letního mistrovství Evropy.
Zlatan Ibrahimovič už může pomalu spřádat plány jak na Petra Čecha.
Zlatan Ibrahimovič už může pomalu spřádat plány jak na Petra Čecha. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalová reprezentace sehraje v březnu přípravné utkání s jiným účastníkem mistrovství Evropy Švédskem. Hrát se bude 29. března ve Stockholmu. V jednání je i druhé přípravné utkání na 24. března v Praze, jméno soupeře by mělo být oznámeno v úterý po zasedání výkonného výboru FAČR.

"Máme z 80 procent potvrzený jeden kvalitní tým, který zatím ale nemůžeme prezentovat," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka na dnešní tiskové konferenci. "Potvrdit ale mohu, že 29. března pojedeme do Švédska. Čekají nás tedy dva kvalitní zápasy, které nás dobře prověří," dodal.

Se Švédskem, jehož největší hvězdou je útočník Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic, se český výběr utkal naposledy v roce 2005 v Göteborgu a prohrál 1:2. V roce 2003 pak oba celky uhrály remízu 3:3 v Teplicích.

Vedení reprezentace již vybírá soupeře i pro soustředění těsně před šampionátem, kde chce sehrát dva zápasy. V nich však může vyzvat jen jednoho z účastníků ME, druhý soupeř musí být z nepostupujících zemí.

"Rámcový program před šampionátem už máme daný. Sháníme i přátelské zápasy na červen. Oslovovaly nás různé asociace, zda jsme schopni hrát v konkrétním datu. Většina by chtěla hrát 4. června, ale to nám nevyhovuje, protože my chceme hrát 1. či 2. a 6. června na soustředění v Rakousku. Takže zatím neumím potvrdit, s kým budeme hrát," řekl manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Termíny jsou dané tím, že český tým vstoupí do turnaje 13. června, a tak by měl poslední přípravu odehrát týden před úvodním zápasem na ME.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy