Fiorentina i Neapol v italské lize pouze remizovaly

24. 2. 2014 23:09
Neapol doma sice dlouho vedla díky brance Gonzala Higuaína, ale nedokázala vstřelit druhý gól a o výhru přišla.
Gonzalo Higuaín se trefil, ale Neapol vedení neudržela.
Gonzalo Higuaín se trefil, ale Neapol vedení neudržela. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Fiorentiny remizovali ve 25. kole italské ligy v Parmě 2:2. Nevyužili tak možnost uniknout pátému Interu Milán, který v neděli hrál doma s Cagliari 1:1. Zároveň se jim ale nevzdálila třetí Neapol vinou dnešní remízy 1:1 s FC Janov.

Favorizovaná Fiorentina na soupeřově hřišti dvakrát ztrácela. Parmu poprvé poslal do vedení ve 39. minutě Antonio Cassano, ale už za dvě minuty odpověděl Juan Cuadrado. Na zásah Amauriho z penalty pak pět minut před koncem stačil zareagovat parádním přímým kopem ze třiceti metrů Matías Fernández.

V té době již Viola hrála bez vyloučeného Modiba Diakitého a v nastavení přišla také o Borju Valera. Ten dostal červenou kartu za strkanici před rozehráním standardní situace podobně jako domácí Gianni Munari.

Fiorentina má na čtvrté příčce na pátý Inter i nadále pětibodový náskok a na třetí příčku a předkolo Ligy mistrů dál ztrácí šest bodů. Neapol totiž doma sice dlouho vedla díky brance Gonzala Higuaína, ale nedokázala vstřelit druhý gól a o výhru přišla.

Těsně před koncem ji o dva body připravil zatočeným přímým kopem Emanuele Calaió. Dvaatřicetiletý útočník branku neslavil, protože v minulosti v Neapoli tři roky hrál a po pětiletém angažmá v Sieně se na jih Itálie loni vrátil. V Janově nyní hostuje.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Parma - Fiorentina 2:2 (39. Cassano, 51. Amauri z pen. - 41. Cuadrado, 85. Fernández), Neapol - FC Janov 1:1 (18. Higuaín - 84. Calaió).

1. Juventus Turín 25 21 3 1 60:19 66
2. AS Řím 24 17 6 1 49:11 57
3. Neapol 25 15 6 4 50:28 51
4. Fiorentina 25 13 6 6 45:28 45
5. Inter Milán 25 10 10 5 43:29 40
6. Hellas Verona 25 12 3 10 43:42 39
7. Parma 24 9 10 5 38:29 37
8. FC Turín 25 9 9 7 39:32 36