Finále španělského poháru si zahrají Real s Barcou

3. 2. 2011 0:45
Almería - Barca 0:3/0:5, Real - Sevilla 2:0/1:0
David Villa
David Villa | Foto: Reuters

Madrid - Finále Španělského fotbalového poháru přinese souboj dvou odvěkých rivalů Realu Madrid a Barcelony.

Real vyřadil Sevillu, když po výhře 1:0 v úvodním semifinále na půdě soupeře vyhrál i dnešní odvetu 2:0. Stejně si vedla Barcelona, která potvrdila postup výhrou 3:0 nad Almeríí.

Barcelona v úvodním utkání zvítězila 5:0, a tak si mohla dovolit dnes šetřit své opory. Trenér Pep Guardiola nechal odpočívat na lavičce nejlepšího fotbalistu světa Lionela Messiho i pět španělských světových šampionů, přesto Barcelona na hřišti dominovala.

Roztržka na tréninku Realu. Mourinho žehrá na psychiku

Předposlední tým ligové tabulky, který se dostal do pohárového semifinále poprvé v historii, inkasoval v 34. minutě po střele obránce Adriana.

Parádní hlavičkou z dálky zvýšil na 2:0 po přestávce Thiago Alcántara z klubové rezervy. V 66. minutě výhru pojistil ještě nizozemský reprezentant Ibrahim Afellay, jenž dal svůj první gól za Barcelonu po nedávném přestupu z Eindhovenu.

Realu získal jistotu až v závěru

To Real měl s postupem větší starosti. Jednobrankové vedení z prvního utkání mu nedávalo jistotu, a tak nastoupil v nejsilnější sestavě. Znovu však potvrzoval, že se v posledních týdnech trápí v útoku.

Fotbalisté Realu
Fotbalisté Realu | Foto: Reuters

Nakonec se však vytoužené pojišťující trefy přeci jen dočkal. Osm minut před koncem se prosadil Mesut Özil a dokonal postup Realu. Zvláště když Sevilla hned vzápětí přišla o vyloučeného Sanchéze.

Výhru ještě potvrdil Emmanuel Adebayor, který si připsal premiérový zásah po své lednovém příchodu na hostování z Manchesteru City.

Finálový zápas je na programu 20. dubna ve Valencii.

Odvetné zápasy semifinále Španělského poháru:

Almería - FC Barcelona 0:3 (34. Adriano, 56. Alcántara, 66. Afellay), první zápas 0:5, postoupila Barcelona, Real Madrid - Sevilla 2:0 (82. Özil, 90.+1 Adebayor), první zápas 1:0, postoupil Real.