Video: Šílené argentinské derby. Fans napadli autobus Bocy, hráče zasáhl slzný plyn

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 25. 11. 2018 7:41
Odveta finále Poháru osvoboditelů mezi argentinskými rivaly z Buenos Aires přitáhla pozornost mezinárodní ostudou. Autobus s fotbalisty Bocy Juniors napadli fanoušci River Plate. Podle tamních médií bylo několik hráčů Bocy zraněno a po útoku slzným plynem zvracelo. Výkop byl několikrát posunut, nakonec došlo k odložení zápasu. Hrát by se mělo dnes od 21:00 SEČ.
Ilustrační foto - fanoušci Boca Juniors
Ilustrační foto - fanoušci Boca Juniors | Foto: Reuters

První finále skončilo před dvěma týdny remízou 2:2 a odveta na stadionu Monumental měla nabídnout strhující podívanou o prestižní trofej. Jenže při příjezdu hostujícího týmu na stadion napadli fanoušci River Plate autobus kameny, které rozbily okna. Po zásahu policie se slzný plyn dostal dovnitř.

Představitelé klubu Boca Juniors řekli, že zraněno bylo šest hráčů, dva z nich vážně. Kapitán Pablo Pérez musel do nemocnice s řeznými ranami a údajně i sklem v oku, bez újmy nevyvázl ani hvězdný útočník Carlos Tévez.

Boca proto požádala o odložení zápasu, k čemuž poté, co byl několikrát posunut čas výkopu, nakonec došlo. Hrát by se mělo už dnes, tedy o 24 hodin později. 

Nad zápasem však stále visí otazník, neboť úřady kvůli porušení bezpečnostních předpisů uzavřely stadion Monumental v Buenos Aires. Po zaplacení pokuty může být zákaz zrušen.

Na stadion budou moci jen fanoušci River Plate a očekává se jich 66 tisíc, hosté mají z bezpečnostních důvodů zákaz. Toto pravidlo mezi odvěkými soupeři platí už od roku 2013.

Na sociálních sítích kolují i videa, jak jsou hráči Boca Juniors ošetřováni po útoku v kabině.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy