Video: Šílené argentinské derby. Fans napadli autobus Bocy, hráče zasáhl slzný plyn

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 25. 11. 2018 7:41
Odveta finále Poháru osvoboditelů mezi argentinskými rivaly z Buenos Aires přitáhla pozornost mezinárodní ostudou. Autobus s fotbalisty Bocy Juniors napadli fanoušci River Plate. Podle tamních médií bylo několik hráčů Bocy zraněno a po útoku slzným plynem zvracelo. Výkop byl několikrát posunut, nakonec došlo k odložení zápasu. Hrát by se mělo dnes od 21:00 SEČ.
Ilustrační foto - fanoušci Boca Juniors
Ilustrační foto - fanoušci Boca Juniors | Foto: Reuters

První finále skončilo před dvěma týdny remízou 2:2 a odveta na stadionu Monumental měla nabídnout strhující podívanou o prestižní trofej. Jenže při příjezdu hostujícího týmu na stadion napadli fanoušci River Plate autobus kameny, které rozbily okna. Po zásahu policie se slzný plyn dostal dovnitř.

Představitelé klubu Boca Juniors řekli, že zraněno bylo šest hráčů, dva z nich vážně. Kapitán Pablo Pérez musel do nemocnice s řeznými ranami a údajně i sklem v oku, bez újmy nevyvázl ani hvězdný útočník Carlos Tévez.

Boca proto požádala o odložení zápasu, k čemuž poté, co byl několikrát posunut čas výkopu, nakonec došlo. Hrát by se mělo už dnes, tedy o 24 hodin později. 

Nad zápasem však stále visí otazník, neboť úřady kvůli porušení bezpečnostních předpisů uzavřely stadion Monumental v Buenos Aires. Po zaplacení pokuty může být zákaz zrušen.

Na stadion budou moci jen fanoušci River Plate a očekává se jich 66 tisíc, hosté mají z bezpečnostních důvodů zákaz. Toto pravidlo mezi odvěkými soupeři platí už od roku 2013.

Na sociálních sítích kolují i videa, jak jsou hráči Boca Juniors ošetřováni po útoku v kabině.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy