Olympijské Helsinky v Brně. Tak se kvůli Zátopkovi proměnily Lužánky

Podívejte se, jak museli filmaři přestavět fotbalový stadion Za Lužánkami kvůli natáčení snímku o Emilu Zátopkovi...
Čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek se dočká pocty v nově vznikajícím filmu Davida Ondříčka.
Po jarních předtáčkách na různých koutech republiky se filmaři a herci v čele s Václavem Neužilem a Marthou Issovou přesunuli na konci prázdnin na brněnský stadion Za Lužánkami.
Před samotným natáčením však měli filmaři plné ruce práce. Chátrající stadion museli přizpůsobit obrazu svému.
Musely se vykácet dřeviny, jimiž zarůstaly tribuny stadionu, a odvezeno bylo téměř dva tisíce tun zeminy. Natíralo se i zábradlí.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 9. 2019 14:15
Na legendárním brněnském stadionu Za Lužánkami se v těchto dnech začínají natáčet další scény k nově vznikajícímu filmu režiséra Davida Ondříčka o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi. Podívejte se, jak se musel stadion kvůli natáčení přestavět.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy