FIFA chce vyšetřit údajné týrání reprezentace KLDR

ČTK ČTK
11. 8. 2010 15:42
Režim prý přísně potrestal neúspěšný tým z MS
Korejský tým na šampionátu v JAR.
Korejský tým na šampionátu v JAR. | Foto: Reuters

Singapur - Fotbalová federace FIFA se začala zajímat o údajné potrestání hráčů a trenéra reprezentace KLDR po neúspěšném vystoupení na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Prezident FIFA Sepp Blatter v Singapuru řekl, že federace poslala dopis fotbalovému svazu KLDR, v kterém žádá vysvětlení.

"Je to něco jako vyšetřování. Aby nám sdělili, jestli je pravda, co zjistila média, že trenér a někteří hráči byli zatraceni nebo trestáni. Prvním krokem je dopis federaci a uvidíme, jaká bude odpověď. Teprve pak s tím můžeme pracovat," řekl Blatter.

Čtěte také:

Kouč KLDR byl vyloučen ze strany, hráči šli na hanbu
Uprchlík: Hráčům KLDR hrozí převýchovný tábor
Drsná lekce pro KLDR. Portugalci jim dali sedm gólů

Podle rozhlasové stanice Radio Free Asia stáli hráči KLDR šest hodin před předními politiky, sportovci a studenty, kteří se střídali v jejich kritizování. Kouč Kim Čong-hun měl být za trest vyloučen ze strany a poslán pracovat na stavbu.

Portugalci na MS nasázeli Korejcům sedm branek.
Portugalci na MS nasázeli Korejcům sedm branek. | Foto: Reuters

Důvodem byla "zrada důvěry Kim Jong-una", nejmladšího syna a nástupce vůdce Kim Čong-ila.

Šéf Asijské fotbalové konfederace Mohamed bin Hammám řekl, že mluvil se čtyřmi hráči KLDR, a ti si na žádný trest nestěžovali.

"Nějaká nepotvrzená zpráva mluvila o týrání, ale já nic nemohu potvrdit. Nic jsem neviděl a nic se k mým uším nedoneslo. Snad vše vyjasní vyšetřování FIFA," doufal Bin Hammám.

Fotbalisté KLDR hráli na MS poprvé po 44 letech. V Jihoafrické republice prohráli všechny tři zápasy v základní skupině s Brazílií (1:2), Portugalskem (0:7) i Pobřežím slonoviny (0:3).

 

Právě se děje

Další zprávy